Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Помощ за елемент на Адаптер за аукс и мп3

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
maneken
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Авг 2006
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 04, 2017 13:23    Заглавие: Помощ за елемент на Адаптер за аукс и мп3 Отговорете с цитат

Здравейте, зле ми потръгна с един китайски аукс мп3 адаптер,който искам да използвам в хонда акорд. С две думи като го закупих получаваше някакви пикове и смущения, много тих звук усилено до максимум и пукания, пук пук, като пикове и спадове. Гледах доста клипчета с такива адаптери, ба хората им е потръгнало с тях и работят отлично. Днес след няколко месеца престой в колата без да го ползвам забелязах че въобще вече не се разпознава модула. Извадих го,вече няма ток до светлинния диод за индикация вкл., изкл.

Като разгледах платката забелязах един елемент който най вероятно сваля волтажа на 5в. но не съм сигурен,защото не виждам надпис, а съм прохождащ. Закачам снимки елемент е леко обгорял,ще го забележите, всичко друго на пръв поглед изглежда добре.

https://drive.google.com/folderview?id=0B0W_4-M3ltS1OUZhSnFKZjFoQ3c

Моля да ми кажете с какво да го заменя и да пробвам?
_________________
Ако може да помогнем ...
... Да помогнем !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
al_at
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Окт 2011
Мнения: 383
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 06, 2017 9:13    Заглавие: Отговорете с цитат

По снимките може да се каже, че това е понижаващ импулсен преобразувател, направен с интегрална схема /ИС/, един диод, индуктивност и няколко резистора и кондензатора . За англоговорящите се води Step down converter или Buck converter. ИС е в корпус SO-8. Проблемът е, че подобни ИС има може би хиляди, а с китайските им подобия не смея да гадая колко са. В случая може да помогне схема на връзките, т.е към кой крак на ИС кой елемент е свързан. Това се проследява с омметър, от снимките не се вижда. Вероятността да се намери същата ИС е минимална, но евентуално може да се намери заместител. Снимките са доста зле направени, освен това ми се струва, че върху ИС има зацапване, което ми прилича на лепило. Може да се опита да се почисти с тампонче със спирт или ацетон и да се снима пак. И още нещо - ако тази ИС е изгоряла, вероятността да са изгорели елементите след нея е много голяма. Т.е. упражнението да се окаже безсмислено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov