Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпроси за отваряне на сервиз

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pro_ingenering
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Авг 2014
Мнения: 2
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2017 13:50    Заглавие: Въпроси за отваряне на сервиз Отговорете с цитат

Здравейте,предстои ми отваряне на сервиз за черна техника,компютри,монитори и други.Най-много ме мъчи относно помещението.Какви са изискванията за него?Помещението е в стара постройка,в която не се живее,никога не се е водела търговска дейност вътре.Води се на името на баща ми,ако има значение.Всякакви мнения ще са ми полза.Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2017 20:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Съвет - бягай далеч. Занаята е умрял в световен мащаб. Насочи се към друга дейност.

Официално с фирма или иначе? Би трябвало да се почне с ремонт и топлоизолация, независимо дали ще се почне с работа или живее.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
pro_ingenering
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Авг 2014
Мнения: 2
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Пет Апр 21, 2017 8:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Как стоят нещата с документите за сервиза/помещение?
Ще ми идват ли на проверка от ХЕИ,трябва ли да имам разрешителни от ВИК и ЧЕЗ?Помещението е в добро състояние,поддържам си го.Аз и сега си работя там,но искам вече да съм с фирма и всичко да е точно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Апр 21, 2017 14:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Продължавай да си работиш както досега. Иначе ще те погнат всеки който свари. С тоя-оня ако се оправиш, с НАП оправия няма. Единствено ако се надяваш на по-тлъсти поръчки от фирми, които ще ти искат фактури може и да си струва, но много добре премисли нещата! Всичко, което изкараш ще иде за данъци, осигуровки и глоби. Това е държавата ни. Едни искаме да работим, но едни други искат да ги храним, а те да се почесват....
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Апр 21, 2017 15:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Документи не са проблем. Вече не е разрешителен, а уведомителен режим.

Казаха ти - работи си както досега. Иначе поне 2000 на година грешни пари за осигуровки, патент, касов апарат и дреболии. За всеки допълнителен работник - още толкова + разправии с още един куп чиновници като инспекция и охрана на труда, трудова медицина. Може и ХЕИ и пожарна да се поинтересуват.

Ако имаш вариант се води някъде на трудов договор да ти вървят осигуровките, дори и като нощен пазач (охранител) и се чопкай в свободното време - никой не може да ти забрани.

Няма вече толкова работа че да се набутваш. А и цената на изделичта стана никаква спрямо заплатите и хората не ремонтират, а изхвърлят и купуват ново. Ествествено, еднодневка. Това дори и в мое село, в голямото пък хептен.

Едно време един руски галъбарник беше 1000 лв - 6 средни заплати и се ремонтираше за 20 - 30. Сега доста по-големи LED са под по0ловин заплата, а кьоравенето и риска е много повече. За разлика от процента ремонт спрямо гюма.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Апр 21, 2017 16:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако регистрираш фирма, дори и да си на работа и осигурен, не са ли ти осигуровките на максималната ставка- върху 2400 лева май беше- плащаш и от фирмата си според дохода или докато общата сума достигне максимума. Тъй ме работеха мен, при осигурителни суми от почти 2000 лева от завода ме караха да се доосигурявам и една позната от НАП ме светна да спирам временно фирмата и да я пускам само когато имам да издавам фактури. Идиотска история, ама нали трябва да си отгледаме циганетата и да осигурим инвалидните пенсии на родителите им.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Апр 21, 2017 17:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма такава работа. Осигуровките са върху минималната. Дори може да не плащаш осигоровка за болнични - около 3% разлика. За работниците има и още ГВРС и ПКБ. Които се делят в процент между двете страни и само платежните им са много повече от самата сума. И за работниците се плаща върху заплатата, но не по-малко от осигурителния праг за съответната длъжност.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Апр 22, 2017 7:05    Заглавие: Отговорете с цитат

За болничните е така. За останалото- ядох му попарата. От фирмата се плаща върху минималната заплата за страната или по- малко, ако се достига осигурителния праг. Тоест ако прагът е 2200 лева примерно и от постоянната работа вървят осигуровки върху 2000 лева, от частната фирма се доплаща до 2200. Преди няколко години ставаше да се назначи прокурист- пенсионер, който уж да управлява ЕТ-то- тогава пенсионерите не се доосигуряваха ако работят, но после промениха и това. Нямам идея колко осигуровки и какви дерат и от тях, но ще трябва да се запозная и с това- от 01 май ще пускам моята фирма и ще си изясня нещата. Налага се, защото има работа за вършене. Не че ми се работи, заради сина ми.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov