Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

висока консумация на ток в покой на автомобил
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sathv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Окт 2010
Мнения: 260
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 8:07    Заглавие: висока консумация на ток в покой на автомобил Отговорете с цитат

Здравейте, чисто нова Toyota proace купена от магазина, събаря акумулатора за 3-4 дена. Ток в покой 800 ма. Тъй като е на лизинг и има застраховака е монтирана китайска аларма и бонус wi-fi модул в представителството на Toyota. Баламосват ме, че било нормално. Кое му е нормалното. Радио пакет няма. Да не би да има скрит, GPS, макар, че и тогава консумацията в покой е огромна. Някой има ли наблюдение по въпроса?
_________________
Трикел 97
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 10:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Никак не е нормално. Почвай предпазител по предпазител да видиш къде е консумацията. Започни от свирката - мисля че не преминава в Standby.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
sathv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Окт 2010
Мнения: 260
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 10:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля да се занимвам с бушони и измервания. Дал съм една торба пари за тази кола. Просто питах дали е нормално. Ще им я закарам да си я правят. Още повече, че свирка няма. Имала радиоподготовка, което реално е окабеляване, щото говорителите ги няма. Това ли е радиподготовка? Опела като го купувах също беше с радиоподготовка. Сложих му едно радио и засвири. Говорители си имаше. Сега трябва да махам кори и да се занимавам с простотии. Голяма радиоподготовка. Няма що.
_________________
Трикел 97
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4915

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 20:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти, Габровец,
Срещу "торба пари" би трябвало да знаеш предварително що купуваш, некде требе да го пише, бая подробно Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niakoi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Авг 2006
Мнения: 356
Местожителство: Каръктаун

МнениеПуснато на: Чет Сеп 14, 2017 7:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е нормално. Преди време си купих хонда акорд, консумацията беше 210ма. Първо си мислех, че е нормално, но ми направи впечатление, че бутоните за bluetooth на волана не работят. След малко четене в нета, изключих буксата на блутута и консумацията стана 18ма.
_________________
Жица, на която не виждам двата края, не я пипам!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Чет Сеп 14, 2017 7:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Кое да го пише? Че колата ще има консумация в покой около ампер ли? Ей това е най- дивото на лизинга- плащаш като поп за чужда кола! Има един такъв момент- тия новите кочини доста време след гасене на мотора си правят разни чекове и се нагласяват да заспят. Така поне е с РЕНО. Ако ти е възможно, провери консумацията след половин час примерно, да видиш какво става. Аз го направих така: свързах прибора в режим измерване на ток и байпасирах двете щеки с парче проводник. Докато изчаквах. Сега за другите им номера- акумулаторът лесно може да бъде проверен във всеки сервиз или магазин за акумулатори. Имах случай с мой познат- чисто нов FORD TRANSIT, на два дни буквално, единият му акумулатор умрял ама тотално! Моята кола ми я продадоха със сменен акумулатор, ама кой да знае какво трябвало да бъде??? По-късно, когато вече беше късно, нещата се разбраха. Не ги оставяй да дишат! Караш колата в сервиза и им я оставяш да си я оправят! Търси официалните представители на марката, не си оставяй магарето в калта! Алармата, която са ти монтирали най- вероятно не е китайска, а италианска МЕТА. И там е една история.... Ама докато си в гаранция и плащаш лизинга, не можеш да барнеш нищо! Ей това е най- лошото!
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sathv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Окт 2010
Мнения: 260
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет Сеп 14, 2017 8:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Алармата вярно не е китайска, а българска - Сатурн. Не е от нея проверих. В сервиза на Тойота в Габрово ми казаха, че понеже е в гараж и имала GPS, той постоянно търсел спътниците, щото нали нямало обхват и затова консумацията била висока. Някви такива простотии. Свързах се със сервиза в София. Там ми казаха, че изобщо не е нормално консумация над 50 ма и да им карам колата в сервиза. Вторник съм там.
_________________
Трикел 97
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Сеп 15, 2017 0:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не бих пипал по гаранционна кола. Още повече, че има навързани и други работи аларми и GPSи. Кой знае какво е направено. Колкото по-малко хора бърникат, по-добре. А че е голям тока 800мА - голям е. Аз съм чувал че трябва да е под 10мА....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sathv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Окт 2010
Мнения: 260
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Сеп 15, 2017 7:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, няма как да е 10 ма, защото при включена аларма е под напрежение едно реле дето блокира запалването. В случая на дизела не съм го проверявал точно какво блокира, но консумацията му е 45 ма.
_________________
Трикел 97
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Сеп 15, 2017 10:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е точно така. Запалването по принцип се блокира с НО контакт. Иначе ще ти разкарат жиците до алармата и какво става? Палим и си ходим! А и дори да е с НЗ контакт, релето трябва да се включи (евентуално) при подаване на контакт. От там вече според зависи ще включва/изключва релето. Така че то при отсъствие на контакт не трябва да консумира нищо! Десетина милиампера максимално ще натовари алармата като цяло, макар че и те според мен са много! Толкова аларми са минали през ръцете ми, всички са със стабилизатори 78L05. А собствената им консумация е от порядъка на 4-5mA. Докато има такива с консумация под 1mA, ама са по-скъпи! Та нормалната консумация в покой на една кола мисля че не трябва да надхвърля 50-60mA. Но, както вече писах, особено за новите, пълни с електроника коли, 15-20-30 минути след загасяне на двигателя. До тогава милиамперите са много повече!
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov