Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Телевизор ELITE 21" CRT

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
YDu8VchU
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Май 2011
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Съб Ное 11, 2017 18:05    Заглавие: Телевизор ELITE 21" CRT Отговорете с цитат

Здравейте. Имам един CRT телевизор ELITE на когото някой път рязко му изчезва цветността и в същото време картината се стеснява отгоре и отдолу, но когато започна да го налагам с юмруци цвета изведнъж си идва и картината става на цял екран както трябва да си е. Също така много рядко се е случвало (не съм сигурен, но може би след дълъг престой ако не е бил включен в тока) изобщо да не иска да тръгне и даже червеният диод не свети, че е включен в тока и от копчето, но боят отново го оправя. Въпросът ми е възможно ли е да са изсъхнали кондензатори (могат ли изсъхналите кондензатори да вияят на образа) или ще е нещо друго?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 1420
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Съб Ное 11, 2017 19:24    Заглавие: Отговорете с цитат

И що го налагаш точно с юмруци?
Вземи го прасни с някой чук 10 кила и го карай към контейнера.
А ако искаш още да го използваш го закарай в сервиз...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
YDu8VchU
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Май 2011
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Съб Ное 11, 2017 19:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Последният "майстор" ми ремонтира монитира 2 години, като твърдеше, че му е изгорял инвертора и не може да намери същия. Накрая си взех монитора без да ми го е ремонтирал(не бързах защото от чакане си купих нов) и установих, че му е изгоряла едната CCFL лампа (и другите бяха пътници, но не е в това въпросът). Пиша в този форум за да видя какви предположения имате тук защото ме боли глава от фалшиви части и от хвалби на "майстори". Благодаря все пак за предложенията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юни 2009
Мнения: 439
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Ное 11, 2017 20:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Като ти гледам подписа.... а и тук не е място за оплаквания!!! Форума си има определена насоченост И. Ако разбираш от техника пиши, ако не да правим панахида на техниката ти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004
Мнения: 1507

МнениеПуснато на: Съб Ное 11, 2017 23:04    Заглавие: Отговорете с цитат

След достатъчно силни удари електролитните кондензатори си възстановяват изгубените качества. Има свидетели, че и полупроводниците са податливи на такава намеса! Така, че има надежда за телевизора ти! Просто му е малко боя.
_________________
ststefanov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov