Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Леко off - въпрос за консумация на лаптоп.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2018 23:34    Заглавие: Леко off - въпрос за консумация на лаптоп. Отговорете с цитат

Пускам темата тук, защото отговора ми трябва бързо. Моля да бъда извинен, че съзнателно я слагам тук, след като не е тема за ремонт, а само за информация.

Можете ли да ми кажете каква е обичайната консумация на лаптоп от батерията в изключено състояние? При 55 Wh батерия с три клетки последователно, за 12 часа ми изчезнаха 2%.
Преди няколко дни ми се стори, че от 80%, за десетина дни, батерията се разреди до нула.
Сега ще я следя няколко дни, но никога не съм имал лаптоп и нямам представа за колко дни се разрежда примерно от 100% до 50%, без лаптопа да се включва.

Моля тези, които имат достатъчно опит (аз тук нямам никакъв), да ми отговорят.

Когато пусках темата не мислех, че ОС е от значение. Windows 7 Ultimate.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Последната промяна е направена от Jet на Пет Фев 16, 2018 18:16; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2018 1:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Дай марка и модел на компютъра Wink
Колко годишен е Wink

Може и да е дефект... Ако батерията се сваля... Сваляш я и проверяваш дали остава заредена или не..

Виж и BIOS-са на компютъра дали няма по-нова версия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
atanaspachov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 26
Местожителство: Свиленград

МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2018 9:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами зависи в какъв стейт е. Ако е в S1 стейт, в който работят намаляващият ШИМ конвертор за РАМ-та и тези за системните напрежения, нормално е да пада сравнително бързо.

Но дори да е изключен лаптопа, Задължително работят ШИМ конверторите за дежурните напрежения, до пълно падане на батерията. Както е при телефоните. Но тази консумация не е особено голяма.

И не вярвай толкова на персентажа на батерията, защото това не е особено точно понякога, а на това, колко е паднало напрежението на батерията. Може и да не ти е калибриран fuel gauge чипа в батерията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
alfa
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Окт 2005
Мнения: 216
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2018 18:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи и батерията в какво състояние е, дори от околната среда зависи. Например при по-влажен въздух се разрежда по-бързо Wink
За 55Wh батерия в добро състояние 2% за 12 часа ми се вижда много, това прави за 25 дена да падне от 100 до 0%.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2018 19:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери дали не е включена функция USB always on или както там се казва при теб. При нея дори при напълно изключено състояние се подава захранване на един от USB портовете.
За всеки случай направи едно форматиране на батерията. Пълен разряд до изключване и пълен заряд след това, желателно при изключено състояние на лаптопа. Поне един, а ако имаш възможност и два цикъла такива направи. Също така при тази операция физически разкачи периферията на лаптопа. Разреждаш и зареждаш само и единствено него, без външни устройства, камери, микрофони, мишки и особено USB принтери и скенери.


Последната промяна е направена от Gena на Съб Яну 27, 2018 20:21; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2018 21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Gena написа:
Провери дали не е включена функция USB always on


Точно това се оказа. Днес колега ме подсети, че някои лаптопи имат и такава функция. Преди малко се прибрах. Проверих и се оказа, че е включена.

Модела на лаптопа HP Elitebook 8470p. Прясно закупен е. Втора ръка статус А. Батериите се тестват там, от където го взех.

Ако темата не бъде заключена веднага, след два дни ще проконтролирам заряда още веднъж (записах си го), и ще напиша имам ли още загуби от батерията, но не очаквам да имам такива.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Съб Фев 03, 2018 19:28    Заглавие: Отговорете с цитат

От 25-ти януари до вчера са 8 дни. За тези 8 дни батерията падна от 93% на 64%. Не го намирам за нормално. От вчера батерията е оставена извън лаптопа, и слез още поне 3-4 дни пак ще бъде включена, да видим какво ще покаже при следващото включване.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RM
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2008
Мнения: 680

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2018 12:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя когато беше с XP цял месец не пипаше батерията.
Откакто е с вин7 , пада за седмица. За мен има нещо в бозата, затова батерията я свалям след работа. Не може да се бориш с напредъка на технологиите Idea. Ако не съм прав значи имаме еднакъв хардуерен проблем Embarassed

Само не казвой че и твоя е HP
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rosen_s
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Юли 2010
Мнения: 95
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Нед Фев 04, 2018 23:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Като си направил нормален shutdown на лаптопа, да не мислиш че той си има представа каква ОС му е инсталирана.
Ама само като си му затворил капака - това не е shutdown.

Навремето лаптопа ти като е бил с ХР е бил млад и зелен, затова не е пипал младата батерия.

При мен Acer със win7 17", нормално шътнат за месец батерията му пада 4-5%.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RM
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2008
Мнения: 680

МнениеПуснато на: Пон Фев 05, 2018 13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ползвам лаптопа много рядко- 1 път на 2 месеца.
Упдейтнах биоса от оригиналната версия 2008 година с версия за 2011г. , забраних едио събуждане от мрежова карта и сега за близо 24 часа никакъв разряд. Има доста олелии вдигнати в специализирани сайтове за този проблем.

Цитат:
Навремето лаптопа ти като е бил с ХР е бил млад и зелен...

лаптопа ми е HP 6830S OEM : INVENTEC . Неразличим от нов, с чисто нова батерия на по малко от година - купена за около 120-140 лева от тукашен магазин произведена 2013г.. Вярвай ми няма забележима драскотинка по него. Държа го в алуминиево куфарче. Нещата си ги пазя и държа в пълна изправност. Първия ми лаптоп 486 с 6МВ RAM и 500МВ хард диск с инсталиран WIN95 OM2 също е в пълна изправност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov