Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Леко off - въпрос за консумация на лаптоп.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2018 18:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Последната засечка на батерията на 64% беше направена на 2-ри февруари. От тогава до днес са точно две седмици и през тях батерията стоя извън лаптопа. Паднала е на 62%.

Още веднъж ще огледам всички функции в БИОС-а, дали няма още нещо включено, но проблема определено не е в батерията.

Обадих се на фирмата, от която го купих, и утре ще им го занеса на оглед. Иска ми се аз да съм недогледал какво да изключа от БИОС-а, защото в момента не само версията с I7, но и изобщо от този модел нямат налични. Ще пиша при следващо развитие на нещата.

atanaspachov написа:
Ами зависи в какъв стейт е. Ако е в S1 стейт, в който работят намаляващият ШИМ конвертор за РАМ-та и тези за системните напрежения, нормално е да пада сравнително бързо.
...


Ако искате смейте се, но какво е S1 стейт?

RAM-а на лаптопа не е този, с който го купих. Купих го с една плочка от 4GB, махнах я, и сложих две плочки по 8GB. Да разбирам ли, че трябва да го тествам да остане на батерия, но с изваден RAM? Възможно ли е RAM-а да яде батерията?

Мога ли, и как, да изключа въпросния S1 стейт, и да не ми захранва RAM-а, когато е изключен?
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov