Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Осцилоскоп С1-94
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stoil
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Яну 2005
Мнения: 42

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2018 13:01    Заглавие: Осцилоскоп С1-94 Отговорете с цитат

Здравейте,
От скоро имам осцилоскоп С1-94. Работи добре но ме смущава , че лъча не е хоризонтален. Има ли начин да се коригира това ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikpesh
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Апр 2007
Мнения: 168
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2018 13:55    Заглавие: C1-94 Отговорете с цитат

има начин-трябва да отворите осцилоскопа и внимателно да завъртите осц.търба, която е поставена в металния екраниращ екран докато лъча стане хоризонтален.
Успех !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2018 14:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Може и да има и допълнителна намотка около тръбата и нещо към нея да не е наред. Доста телевизори, особено 100Hz модели също имат такава.
Тръба трудно се завърта, освен ако някой не се е потрудул.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 06, 2018 10:01    Заглавие: Възможност Отговорете с цитат

В този осцилоскоп е предвидена възможност завъртане на тръбата ЗАЕДНО С ЕКРАНА т.е. екраниращия тубус (поне така пише в описанието т.4.3.6.).
http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=68767
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoil
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Яну 2005
Мнения: 42

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2018 9:31    Заглавие: Re: Възможност Отговорете с цитат

ikarlo написа:
В този осцилоскоп е предвидена възможност завъртане на тръбата ЗАЕДНО С ЕКРАНА т.е. екраниращия тубус...



Благодаря! Стана по този начин. Обаче имам ново питане. Забелязах, че не мери вярно напрежението. Премерих съпротивлението на сондата и е към 10мега ома. Сондата е оригинална и на нея пише 1:1 Колко трябва да е съпротивлението на сондата ? Евентуално от къде мога да намеря сонда ? Не е стандартна BNC ами 5-ца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2018 15:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам, но май на стандартна 1:1 трябва да е 1МОм , това даже всъщност е входното на осцилоскопа, а на сондата безкрайно.
На 10:1 е 10 МОм. заради делителя. Но това е по принцип... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2018 21:05    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.cxem.net/index.php?/topic/152181-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D1%89%D1%83%D0%BF-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%BE%D1%81%D1%86%D0%B8%D0%BB%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B0-%D1%811-94/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Апр 14, 2018 13:51    Заглавие: Re: Възможност Отговорете с цитат

Цитат:
... Обаче имам ново питане. Забелязах, че не мери вярно напрежението...


Ако това е първият ти осцилоскоп, интересно е как установи че не мери вярно? С осцилоскоп се мерят напреженията от връх до връх, а уредите мерят съвсем друго - ефективна стойност. Само с постоянно напрежение може да се калибрира с обикновен мултицет, например. Освен това, грешките в граници +/- 5 до 7% за осцилоскопите са нормални.
Относно мнението за сондите, по специално "направи си сам": проблемът е в използвания кабел. Пробвал съм с 50, 75 и 100 ома кабели - НЕ СТАВА! Оригинален кабел за осцилоскопни сонди (на метър) досега не съм видял някъде да се предлага. Освен това, тези сонди вече не са дефицит (какъвто бяха) и цените им са приемливи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoil
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Яну 2005
Мнения: 42

МнениеПуснато на: Съб Апр 14, 2018 14:39    Заглавие: Отговорете с цитат

С осцилоскоп съм работил преди 20 години в техникума Smile Не мери вярно имам в предвид в пъти. Оказва се , че сондата е преправяна за 1:10. Няма да е проблем да си купя сонда само трябва да направя преходник от Din 5 към BNC.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Дек 2005
Мнения: 828
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Апр 14, 2018 14:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Оригиналната сонда е с превключване 1:1 - 1:10. Има RC група, която просто се окъсява за да стане 1:1. Превключването е със завъртане и заключване, контактните повърхности не са особено качествени и при окисляване може да създават проблеми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov