Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Монтаж Алармена Система Saturn HOME 6 ?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rumen59
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Окт 2012
Мнения: 16
Местожителство: гр. Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2018 23:04    Заглавие: Монтаж Алармена Система Saturn HOME 6 ? Отговорете с цитат

аааааааааааааааа

Последната промяна е направена от rumen59 на Пон Юни 11, 2018 21:59; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2018 5:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Да си изясниш понятията и да си оправиш жиците. Като не ти се чете викаш някой който разбира да го направи. Линиите балансирани ли са?
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2018 21:48    Заглавие: Отговорете с цитат

1 зона - изключена, а 2-ра закъснителна!?!?!
Не мога да схвана логиката! Разликата е само в клемата.
По дефолт 1-ва е закъснителна.

Клавиатурната зона затворена ли е?

Направете и ресет и наново я програмирайте.
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2018 22:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако се ползва зоната в клавиатурата, тя е закъснителна и е дефинирана като зона 8. По принцип клавиатурният тампер може да създаде проблеми ако клавиатурата се монтира на повърхност, която позволява деформиране на гърба (задния капак на клавиатурата). Тампер бутона тогава е възможно да не затвори и да създаде проблеми. Решението е или да се разтегли малко пружинката на бутона, или да се елиминира този бутон. Така или иначе манипулиране на клавиатурата при отделянето и от стената е меко казано невъзможно, поради което едва ли има кой знае какъв проблем.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen59
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Окт 2012
Мнения: 16
Местожителство: гр. Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2018 22:59    Заглавие: Отговорете с цитат

ааааааааааа

Последната промяна е направена от rumen59 на Пон Юни 11, 2018 22:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2018 19:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрах, че логиката не ми е ясна, в крайна сметка човек не може да знае всичко. Това, че съм монтирал поне 30-40 централи като споменатата HOME 6 едва ли има някакво значение. Сега се чудя защо се мъчиш да убиеш муха с картечница??? От всички 8 зони ползваш една-единствена. И то с незнаен брой магнитни контакти, вероятно навързани последователно. Като свински черва. Наясно ли си какво е тампер зона, в случая Z7? Задавам въпрос- как аджеба ако тамперите са свързани коректно, Z7 НЕ работи коректно??? Имаш ли изобщо тампер контакти на тия магнитни датчици, които ползваш? Аз поне досега не съм виждал магнитен контакт с тампер. Следователно в клемата на Z7 няма какво да се свърже. Наясно ли си какво е станало когато си свързал тази зона с масата и нещата са се оправили? Защо вместо Z1 ползваш Z2 като закъснителна? Защо не реши такава да е Z6 примерно? Балансни резистори или EOL резистори някъде свързал ли си? Нямам монтажната инструкция пред себе си, но мисля, че не си наясно какво искаш и какво трябва да направиш. Хвани се и прочети отново инструкцията за монтаж. И се опитай да вникнеш в нещата.

Сега видях, вероятно за да разбера колко не съм в час с нещата, румен 59 на ЛС ОСЕМ пъти ми обяснява какво е направил. Вероятно с цел да ми набие знания в главата! Rolling Eyes Благодаря ти, "КОЛЕГА" !
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen59
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Окт 2012
Мнения: 16
Местожителство: гр. Пазарджик

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2018 21:06    Заглавие: Отговорете с цитат

аааааааааааааа

Последната промяна е направена от rumen59 на Пон Юни 11, 2018 22:00; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Юни 09, 2018 0:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов написа:
Да си изясниш понятията и да си оправиш жиците. Като не ти се чете викаш някой който разбира да го направи. Линиите балансирани ли са?
Нещо не разбра ли?
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Юни 09, 2018 6:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Поне в обясненията имаш напредък. Ама защо продължаваш да ме заливаш с Л.С.? Rolling Eyes Тампер зоната събира ВСИЧКИ защитни контакти на цялата система! И тези на кутията с контролния панел, и тези на датчиците- ако ги имат, на външната сирена и т.н. И всички тези тампери се свързват последователно, като последния затваря веригата към маса. След като нямаш тампери на дачиците, а явно нямаш и външна сирена, двата тампера на контролния панел ТРЯБВА да се затворят към маса. Товa, което си направил с връзката Z7-GND. И всичко се подрежда. Сега за клавиатурния тампер ме хващаш малко натясно, не помня там как бяха нещата Evil or Very Mad Монтажи не съм правил от няколко години, след като я поокъсах с ходовата част. Реших да огранича до минимум разходките по стълбата. Та огледай пак схемата, инструкцията за монтаж и програмирането. Спомням си, че имаше възможност една от зоните да се присвои от клавиатурата, т.е. вместо Z8 клавиатурата да ползва една от останалите. Затова чети.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Съб Юни 09, 2018 6:44    Заглавие: Отговорете с цитат

На най-долния ред в инструкцията има телефона на БСМ. Защо не вземеш да им звъннеш и да питаш защо става така?
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov