Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мултимер DT 9208A- не мери постоянен ток
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
backpol
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Дек 2007
Мнения: 49
Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2018 19:26    Заглавие: Мултимер DT 9208A- не мери постоянен ток Отговорете с цитат

Здравейте, търся съвет за да предпазя следващия уред от повреда.
За какво става въпрос? Ами меря си прав ток на обхват 20 А. Тока е към 4-5 А от акумулатор. И край на предаването. Вече не мери ток. Не съм
отварял да го гледам, защото имам още два подобни. Но все ме човърка да го отварям и все отлагам.
Аналогичен случай с уреда на приятел- същата повреда, не знам какъв модел е.
Имате ли подобен случай и защо на такъв малък ток 4-5 А, при положение, че е на обхват 20 А се поврежда. Иначе при другите измервания на същия уред нямам проблеми.
Ще съм благодарен за съвети.
_________________
Готино е да си важен , но по-важно е да си готин!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bad_boy_2
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Мар 2005
Мнения: 221
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 19, 2018 10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Обясни как измерваш тока на акумулатора. Къде са включени сондите и копчето къде е поставено. Ако има предпазител вероятно той е заминал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ichko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Мар 2004
Мнения: 308

МнениеПуснато на: Нед Авг 19, 2018 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

А какъв е товарът във веригата, който определя тези 5А ток? Защото ако е например автомобилна крушка 60W, тя има приблизително такъв работем ток (при напрежение на акумулатора 12V). Но в момента на включване, когато жичката е студена е възможно токът да е доста по-голям. Обикновено уредите имат предпазител във веригата за измерване на ток.
_________________
Интелектът на Земята е константа, а населението непрекъснато расте!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gakal
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Мар 2007
Мнения: 685
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Авг 19, 2018 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Отвори уреда, провери предпазителя, шунта и пътечките на платката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
backpol
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Дек 2007
Мнения: 49
Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Нед Авг 19, 2018 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много на отзовалите се да ми помогнат. Сори, няма познал каква е причината.
Давам пояснения за други, които ще ми дадат съвет от собствен опит за подобна повреда. Не ми е спешно, просто искам да го ремонтирам и да имам свястен уред и за мазето, понякога и там ми трябва, а не да нося и уред там.
1. Не меря тока накъсо на акумулатора. За тази цел си имам вилка. Казвам, че когато съм мерил тока на веригата, захранването не беше от токоизправител, зарядно или друг токоизточник. Токоизточника беше акумулатор 12 в. 7А.
2. В тези уреди има отделен предпазител само когато се мери до 0.5 А.
3. Когато се повреди уреда, мерих консумация на прав ток, включването си беше нормално, не за първи път измервам с мултицет. Няма нужда да обеснявам къде са били включени сондите и т.н. Колкото и да е студена жичката на авто крушка, първоначалния ток според мен не може да превиши 20 А.
4. Няма скъсани пътечки, не се задълбочих повече, защото имам два по сериозни мултицета.
_________________
Готино е да си важен , но по-важно е да си готин!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bad_boy_2
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Мар 2005
Мнения: 221
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2018 7:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук хората не са идиоти и не си горят уредите. Съответно едва ли ще намериш някой "познал". Затова обясни като нормален човек кое как свързваш, на какво измерваш консумацията и т.н. Правиш диагностика, измерваш няколко работи със здравия уред и преценяваш дали си струва ремонта или е за кофата.

В нормалните уреди има предпазител и за 10/20А. В китайските пръчки по две за лев няма предпазител, щото самия предпазител струва колко целия китайски уред. Твоя вероятно има една дебела "тел" от задната страна. Провери да не се е разпоила или да има спукана спойка. Няма да е лошо да си прочетеш упътването на уреда. На повечето евтини китайчета пише, че може да мериш големи токове само няколко секунди. После я уреда, я сондите ...

Вземи измери съпротивлението на една студена лампа и по закона на Ом си сметни колко ще консумира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vektra
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Окт 2006
Мнения: 1068
Местожителство: КУЛА skype: malin_66

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2018 10:20    Заглавие: Мултимер DT 9208A- не мери постоянен ток Отговорете с цитат

backpol написа:
Благодаря много на отзовалите се да ми помогнат. Сори, няма познал каква е причината.
Давам пояснения за други, които ще ми дадат съвет от собствен опит за подобна повреда. Не ми е спешно, просто искам да го ремонтирам и да имам свястен уред и за мазето, понякога и там ми трябва, а не да нося и уред там.
.


Еми и аз имах аналогичен случай, ама въобще не ме интересуваше кое как и защо. Просто е пределно ясно щото е поредната китайска пръчка ("свястен уред" - дръг път). Не съм го отварял, остана да си мери на останалите обхвати, толкова си може уредчето. За 20А ползвам уреди като за/хората. Еднодневките са си за това - за мазето, за професионални цели си има съответните уреди, или пак
шъ откриваме ТВ.

п.п. от тия "Мултимер DT 9208A" преди 15 години бяха по-съглам, след това под същият номер (съответно на все по-низка цена) се появяваха няколко разновидности, - от тояга и нагоре, много ме съмнява че това 20А е само за парлама. Лесно може да се провери ама сака отваряне и т.н.
_________________
0889635863 , 0895110091 , 0877419867
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
backpol
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Дек 2007
Мнения: 49
Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2018 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат

bad_boy_2 каза

Цитат:
Тук хората не са идиоти и не си горят уредите. Съответно едва ли ще намериш някой "познал".....

Е, понякога изкрейзвам, Embarassed но до идиотизъм чак не съм стигал...то май това са две различни състояния.... Rolling Eyes

vektra каза

Цитат:
Еми и аз имах аналогичен случай, ама въобще не ме интересуваше кое как и защо. Просто е пределно ясно щото е поредната китайска пръчка ("свястен уред" - дръг път).


Да vektra, случва се. При мен това се скучи преди няколко години, уреда го бях забравил, открих го случайно и си рекох, хайде от спортна злоба да се опитам да го оправя. Имам му и схемата. При отварянето не забелязах видими причини за тази повреда.

Пуснах тема за помощ и разбрах, че съм бил идиот. Нищо, поплаках си половин час и ми мина. Ето сега даже пиша и без сълзи...

Освен стационарните уреди, имам си други свястни уреди, този го оставям така, че е от идиотския период.

Ето и другите ми сериозни уреди ( според мен де...)

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=klz1534767890t.JPG

Това на снимката е едно елементарно тестерче на ценери. Имам една шепа от малките жамени и тестерчето се оказа много полезно.

ето и другите

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1534768349o.jpg

малко китайски си пада, ама го бива иначе.
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1534768440l.jpg

С третия май избързах да го купя, защото си имам си китайски всичкомер, засега съм доволен от него, но нека да го имам.
_________________
Готино е да си важен , но по-важно е да си готин!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2018 17:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Повечето уреди не мерят на обхват 10-20А повече от 5 секунди, да не е това проблема ? Ако си мерел по-дълго време- шунта , или нещо друго от веригата си е заминало .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Пон Авг 20, 2018 22:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Уреда още не бил отворен, обаче било сигурно че няма познал Smile Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov