| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dnt Активен потребител

Регистриран на: 30 Юни 2004 Мнения: 61 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 20:21 Заглавие: голдстар захранване шаси Рс 04 |
|
|
Колеги даите идеи за този тъп телевизор. Резистора 811 е 15ком на схемата е 22ком.Резисторите 806 е 680ком на сх. е 240ком,815- 150ком на сх. е30ком,805-120ком на сх. е240ком, 816 липсва оргинално.На ИС на 9кр има 2в вместо 12в.Може ли с течение на времето всички да са променили стоиностите си.По цветове сякаш си отговарят.Благодаря предварително. _________________ dnt |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 20:25 Заглавие: |
|
|
откчаи 9 кр и ако се вдигне напражението сменяй 4601 . Ако остане същото провери диода който захранва същия крак от трансформатора за ликаж _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 21:31 Заглавие: |
|
|
Ако слагаш нова 4601 и не тръгва а и не гори транзистора то схемата е дефектна.Аз се мъчих с една шепа такива и не тръгна .Стана с двуредова 4601 и хем е по евтина 2.20лв и хем работи без проблем.Запасих се с повече от 10 бройки  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 20:24 Заглавие: |
|
|
Понеже ти заключиха втората тема /което е правилно / то ти пиша по тая.Кажи сега беше ли пробил мощния транзистор в захранването или не.?Защото ако не е пробил имаш проблем с кондензаторите три броя и със схемата .Щом съпротивленията са фабрично поставени и е работил до сега значи са толкова.Ти по цвета ли им определяш стойностите или ги мериш с уред ? И ако ги мериш с уред той добър ли е?Откачи захранването за ТХОто и вържи там лампа 60-75 вата.На 9 краче на 4601 трябва да имаш 10-11в.И пак ти казвам ако при това положение нищо не гори в захранването и то не тръгва то 4601 не струва.Според мен пък дано ме опровергаеш.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 21:14 Заглавие: |
|
|
Има един диод в това захранване 1N4148,заради който ще ти се отще от ремонт на телевизори
Изобщо не го мери,а го смени Патил съм,ефекта е същия
Успех  _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dnt Активен потребител

Регистриран на: 30 Юни 2004 Мнения: 61 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Вто Сеп 13, 2005 19:02 Заглавие: захранване рс-04 |
|
|
Благодаря за помоща телевизора тръгна след като сложих една стара ис ТДА 4600.Бях я бракувал а излезе здрава.Всички закупени излязоха ментета закривам темата. _________________ dnt |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|