Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Телевизор София 82К

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Till_Lindemann
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 73
Местожителство: Пазарджик/Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2018 17:56    Заглавие: Телевизор София 82К Отговорете с цитат

Здравейте,
от много време вече във форума не се вижда тема за толкова стари сандъци, не знам изчезнаха ли вече или какво...
Значи един познат възрастен човек ми каза, че имал такъв телевизор, който бил купен през 83-та и досега си работи с отлични цветове. Чак да са отлични не ми се вярваше, но като го видях... Той има по-хубава картина от Льове и Телефункен от същите години, да му се не види. Кинескопа е югославски Електронска Индустрия - Ниш. Ей така за всеки случай му измерих емисията на катодите, и трите бяха почти еднакви и като нови, така че определено си заслужава заигравката. Сега човека го гледа с кабелна телевизия, но изведнъж започнал само да шуми, сякаш е на друг стандарт. Интересното е, че този модел е "82К" и според човека е с автоматично превключване на стандартите. Но схема за него не се намира никъде. Някой знае ли накъде да се насоча? Благодаря предварително на всички Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юни 2009
Мнения: 439
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2018 20:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами да изчезнаха и будалите да ги ремонтират също. Съмнява ме че ще помогне схема. Схема тв не ремонтира. МЧУ, АДЧ, честотен демодулатор...кръговете на TBA120S - ГДР аналога не го помня май A220D.

Последната промяна е направена от petromaniq66 на Съб Окт 20, 2018 21:46; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tonovd
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2005
Мнения: 1019
Местожителство: Кричим

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2018 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Много интересна тема! Не че съм ги работил много, но отлично си ги спомням! Дайте състав, снимки!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 1420
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2018 22:52    Заглавие: Отговорете с цитат

tonovd написа:
Дайте състав, снимки!

Very Happy Ти сериозно ли? Я си погледни собствения пост:
Купувам руски (съветски) ширпотребни говорителчета
Питащия хич не го е еня за "възрастния човек".
Идеята е да се оправи без пари и да се продаде с добра печалба.
В което няма лошо стига да не се опитва на ни "хлъзга" ...
Е, не че има шанс с толкова малко сиво де... Shocked

P.S. И ника му един такъв ... джендърски. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юни 2009
Мнения: 439
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Окт 21, 2018 9:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Май ни "връзва кънките" след като при шум в звука и качествено изображение хуква УЖ да мери тока на лъчите Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Till_Lindemann
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 73
Местожителство: Пазарджик/Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Окт 21, 2018 9:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново. Искам да благодаря на колегата petromaniq66 за насоките.
До tonovd: Схемата като цяло е същата като на София 81 и другите от тази серия, с изключение на това, че тук превключването на каналите не е с неоновите лампички, а по начина, по който е направено в Велико Търново 84, 85 и София 85. Всичко друго е почти еднакво.

hidrazin написа:

Прекалено много глупости си из*рал бе, НЕГОДНИК, чак не мога да се сетя с какво точно съм те провокирал или пък днес си станал с г*за нагоре или жена ти не ти пуска вече няколко дена?

Каква добра печалба може да има от 35 годишен български телевизор? Може би в ибей ще се избият за него, а? Я дай да го пусна за 1000$, пък и на 990 да се навият пак е нещо. И интересно твоето сиво колко е, дърдорко Question Точно от теб и присъствието ти съм останал с впечатлението, че ти търсиш изгода и печалба. Имаше един отново от Казанлък, същия като теб, от който са пропищели по всички форуми, защото има по 50 000 поста навсякъде, където е регистриран и 90% са подигравки и сарказъм. Същия си и ти въшкар. Ако лично ти покажа човека на когото е телевизора ще се извиниш ли ПУБЛИЧНО? Сега разбирам защо толкова хора напуснаха този форум, а останахте такива като теб. И все пак добре е, че се намират хора, които искат наистина да помогнат. Благодаря им за това[/b]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Till_Lindemann
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 73
Местожителство: Пазарджик/Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Окт 21, 2018 9:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе хора, какво ви става бе? То верно, че от тая беднотия се озлоби народа, ама чак пък толкова... Мерих тока на лъчите, защото ми стана интересно как може след 35 години редовна употреба да има такава картина и дали си заслужава да се поправя.

И между другото изкупувам стари телевизори София и Респром, купувам ги от 5 до 10лв на парче, а какво ще ги правя си е моя работа. Японците се избиват за тях, да знаете. Те такава технология не са виждали, няма и да видят Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Всеки в тази държава реве, че не се раждали хора като Ботев, но ако случайно се роди един такъв първи ще го оплюете. Роби сте вие, роби. И винаги ще бъдете. Ако не бяха руснаците да ви освободят и досега щяхте да разнасяте ибрика наляво-надясно.


Последната промяна е направена от Till_Lindemann на Нед Окт 21, 2018 9:36; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Till_Lindemann
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 73
Местожителство: Пазарджик/Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Окт 21, 2018 9:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Я каква тема намерих от господинчо хидразинчо:

Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано 28.07.10 23:19

Купувам неработещи и непотрбни PC дъна и периферия.Цената е на килограм.За процесорите от дъната цената е по-висока и е по договаряне.
За контакти:
[email protected]



Търгаш, ти ще ми говориш кой прекупувал. Една стотинка не съм изкарал от търговия Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Окт 21, 2018 10:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Да обяснявам ли за какво е кошчето? Ако някой е забравил - отгоре има тема.

За разборки на лична база отнасяш предупреждение.

И за сведение аз също имам С81 с кинескоп Toshiba, който въобще не е мръднал, а е ползван денонощно. Купуван 1983 за 1500лв.

hidrazin написа:
И ника му един такъв ... джендърски.

Доколкото знам така се казва вокалът на Rammstein. Deluxe изданието на един от албумите им беше оформено като куфар със силиконови копия на пикалниците им.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov