Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

DVD VHS За скрап на боклука ИЛИ ???

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dobrin_67
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006
Мнения: 341
Местожителство: БУРГАС

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2018 17:55    Заглавие: DVD VHS За скрап на боклука ИЛИ ??? Отговорете с цитат

Имам около 15-20 видео касетофона и още още толкова ДВДта събирани с годините и вече само пречат. Преди години съм си мислел че нещо може да влезе в употреба но уви вече не е така. Сега дилемата е дали да ги изхвърля директно в казана: дали да ги разглобявам при цена 30 стотинки за килограм само за платките. Свидят ми се да ги хвърля направо в казана а играчката по разглобяването не си струва. Някой има ли идея за по разумна реализация или може би на някого ще му свършат работа? Вие как сте решили подобен проблем?
П.С. към купчината се добавят и още 20-30 автомобилни радиа от най различен характер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2018 1:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Има сайт съндъците там може някой да ги оцени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2018 8:44    Заглавие: Отговорете с цитат

И защо да ги разглобяваш по пинцип, когато ако ги занесеш цели на отпадъци ще ти ги вземат на цената на желязото- близо 40 ст. за килограм. Според мен ги обяви на символични цени, все някой ще вземе някои неща заради кутиите, захранващите блокове. А в ония най- стари видеомагнетофони е пълно с истински и качествени транзистори и кондензатори. Аз разсъждавм от гледната точка на дърт боклукчия, но сигурно има и други като мен. Най- трудоемко ще бъде да ги снимаш, да ги опишеш и да си оформиш обявата. Пускай ги и в БАЗАР-а, в OLX....Ако пък се стигне до боклука- подарявай ги. Само че тогава ще имаш ангажимент да ги отнесеш до куриерите...
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov