Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Невежество, алчност или висока самооценка за труд
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vektra
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Окт 2006
Мнения: 1068
Местожителство: КУЛА skype: malin_66

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2018 11:40    Заглавие: Невежество, алчност или висока самооценка за труд Отговорете с цитат

Не престава да ме учудва алчността на тръговци, майстори и мимнетмайстори/майсторботури във всички сфери.

Прави впечатление че и при днешните технолог., продължава да се кара "през просото" - не се върши или котостане а се сакат куппари.
Моторче за кола (ръчна спирачка), нов 350 лв., втора употреба - 100 лв., в АЛИЕКСПРЕС - нов (перфект.) 21 долара (TRW)
Преден капак за авт. - 3500 лв., отвън (ИБЕЙ) - 1300 лв.,
комп. за авт - 3600-4000 лв., - управен с натиск. на бутон - "ресет" (0 лв.)
ремък алтернатор/компрес. - 108 лв., китайски (перфектен) - 24 лв.
смяна на изпарител за клима на авт. - 900 лв. (и 2 дни работа), сменен за 2 часа и 60 лв (плюс 2 бири).
посещение на техник за пералня - 40 лв. и диаг. (150-200 лв.) за смяна на лагери, без гаранция за свършена работа (шокиужас), - управена за 65 лв. (три амортесьора Shocked), плюс почерпка
300-400 лв. за ("бабината му трънкина" (гет. разпр. на разпред. вал)) трудно палене само сутрин, - управен за 2 лв. - маркуче за "излишната нафта"
17000 лв. (комп./комплект ск. кутия), управен за 230 лв. (нов акум.)

Абе нещо взе да ми писва от тази "всеобща" траферсия,
азе не сакам да имам нищо общо! Cool
_________________
0889635863 , 0895110091 , 0877419867
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2018 1:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ако си такси или колата ти е служебна и поръчаш от Али-то, ще има да чакаш, а тук може да го имат на склад и дори в рамките на деня да го получиш. В този случай Али-то няма да е изгодния вариант.
За работата на майсторите не мога да кажа. Но има перални нови по 350-400лв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2018 12:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
смяна на изпарител за клима на авт. - 900 лв. (и 2 дни работа), сменен за 2 часа и 60 лв (плюс 2 бири).


60лв с включен изпарител предполагам Wink Че то в тези 900лв има 150лв ДДС, гаранция, осигуровки и не знам си още колко неща.

Или ще поръчаш от Али-то двигателче за ръчната спирачка, клиента ще чака 50 дни да пристигне и после ще го сложиш безплатно (даже и две бири ще почерпиш клиента докато чака смяната).. да не забравим и гаранцията която си длъжен да му дадеш, че и фактура да му напишеш Wink

Пък за амортисьорите на пералнята цяла тема си отворил с подробно описание на дейностите което ще помогне на следващия майстор за което ти благодарим всички!

Виж - и на мене не ми харесват по някога обявените цени за услуги и части но не правя от това драми из форумите. Не ми харесват - решавам проблема сам! Вярно е, че ми отнема 4 пъти повече време и нерви от това на всеки занимаваш се с тези ремонти но го правя за мен! Даже си и купувам части от Али-то когато е за мой неща - представи си Wink

За клиент - нито купувам части от Али-то, нито правя услуги които не са ми в компетенцията. А цените на услугите ги определям АЗ. На който не му харесват - мога и номер на колеги дето работят на черно да му дам.

Вярно е, че купувам захранвания от теб - за което съм благодарен. Хубави са и пак ще купя. Всички се опитваме да си намалим разходите.

Вярно е, че има "майстори" дето се забравят и не си вършат свястно работата но не можеш да слагаш всички под общ знаменател!
А цените на частите не във всеки бранш са регулирани както при лекарствата Wink Вносители много, различно качество...

П.П. Последния случай от който аз съм разочарован - наложи се да дам 130лв за помпата на миялната защото не се предлагат графитните втулки които са износени. Сега ще си я рециклирам за няколко лева и ще имам резервна.
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2018 15:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
ремък алтернатор/компрес. - 108 лв., китайски (перфектен) - 24 лв.

Туй за китайския верваш ли го , не че нещо ? Ама никой не ти е опрял пушка в главата да се съгласяваш, колегите по-горе ти го описаха плюсовете и минусите на евтиното пазаруване - ти си решаваш. Ако ти търсят всеки месец по 1500 лева за наеми, реклама, персонал, осигуровки и прочие- ще видиш как всичко си идва на място ! А ако не искаш да си в тази схема- влизаш в сивия бизнес и правиш евтини ремонти, на всички, не само на приятели ! Докато издържиш !?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vektra
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Окт 2006
Мнения: 1068
Местожителство: КУЛА skype: malin_66

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2018 18:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Горното са само факти, не е редно да се правят изводи за сметка на другите, всеки да разбира каквото си желае. Прави впечатление щото никой не коментира седемнадесете бона ("пладнешкия обир").
Това за ремъка не го вервах докато този от 108 лв. се скъса на 60 хил.пробег и в първият изпречил ми се магазин (+сервиз и "морга"), шефа успя да ме убеди (думаше искрено) че този ремък не отстъпва на ориг. Понеже този ремък не е "проблемен" а и китайският изглеждаше супер. Не помня колко км. изминах ама може и да са над двеста хил. Щеше да изкара още ако не се окоти мотора (на 550 хил., заради неграмотното констр. охл. сис. от производ.)

Колга Nimi не "виждате" детайлите -
за изспарителя е имало и втора оферта за 850 лв., колегата не е търсил евтино но не е можел да чака калъфите 2 дни за ремонта, (нямал е и втори авт.), указаните 60 и 900 цени са само за труд.
Моторчето е било с оферта 30-40 (работни) дни, а е пристигнало след 10 дни (седмица и 3 дни). Нещата се променят, ("защо не сте в час"Idea ) едно модулче (ОЛХ 30 лв.), - пристига за 3 дни само за 2 долара.
В случая с пералнята съвсем неслучайно съм написал - техник, изпускате и втори детаил, - обявил е че не дава гаранция за свършената работа, затова и са се отказали клиентите (били са готови с парите), а че е калъф е без съмнение, за чий шъ сменя лагери когато машината е издавала ламаринен звук само при центрофугиране, иначе е почти безшумна.
Колкото до общият знаменател, тъкмо си купувам опр. инструмент, кьоря колега с интелигентно излъчване, с много итересен работен костюм (такъв не съм виждал), на момента моля за жокер. В един момен Колегата ме пита дали знам приказката за майстора. Отговарям с - "Да не ти влиза майстор у дома" (ама то тия били "дом. м-ри").
Всички майстори били евани, - "Да го е... у майстора, баси как яко е свършил работата " Very Happy

Колега slav4o.com, автомобила е Пасат, с два мотора (ръчна спирачка) - по един на точило. Дори и без грам ръчна спирачка, нищо не пречи на бакшиша, да си върши работа и да е изряден участник в движението, (а ако има баири ще подлага или ще се запира в бордюра докато не си реши проблема). Дали ще се яви и един на сто да хвърли триста и кусур на "вятъра". Явно не сте виждал много служебни автомобили в автосервиз, от знчение е кой е начело на службата Very Happy
(за имит. и/или подобия от 350..., - не ми се коментира)

П.П. Абе вервам да се поизясниха нещата,
ако може някой да ми обясни кой к. е превел - "наводит на мысль"
като - "навежда на мисълта"
_________________
0889635863 , 0895110091 , 0877419867


Последната промяна е направена от vektra на Вто Дек 18, 2018 19:52; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2018 19:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички писали до тук саправи! Защото има майстори и майстори. Има магазини и магазини. Зависи де ще се натресеш. Винаги съм твърдял, че е много важно човек да има от де вземе инфрмация. И тия форуми са главните места за това. Миналата година един приятел си купи "нова" кола. Старото РЕНО19 сдаде багажа съвсем и човекът си взе ЕСПЕЙС. Голям, цял автобус. Не можах да го разубедя. 1.9 dCi. След месец само влезе в цирка. След един дъжд таблото станало на дискотека, полудели светлини, чистачки, бе каквото има. Къде, къде- в сервиза на РЕНО. Оставил колата с молба да стегнат по-бързо че щяхме да ходим да се гевезим на Хисаря. Обаждат му се на другия ден да иде и му казват че трябва да се смени цялата инсталация на колата. Звъни ми той, казах му да иде да изпие едно кафе, да изпуши 2-3 цигари и да чака да се обадя. Звъннах на един познат в съответното населено място, взех информацията и му казах де да кара колата. Отива нашия в сервиза, казва че не може да отдели толкова пари и ще прибира колата. Уточнявам, че колата е закарана в сервиза на ход и че освен светлинно-чистаческите ефекти други проблеми не е имало. Качва се, но колата не пали. След 5-10 минути избухва скандал. Идва шефът на сервиза и моят човек му казва, че е закарал там колата на ход и иска да си я прибере по същия начин. Защото му обяснили, че трябва да извика репатрак. Казал им нашият че ще доведе телевизиятаи разни други рабти, шефът извикал някакъв техник. Оня казал на приятелят ми да влезе в колата и като му каже да пали. Влязъл човекът в купето, ама тарикат- гледа между капака и купето на колата през процепа. И какво да види- техникът хваща два щепсела и ги свързва един с друг. Следва команда "Пали" и колата пали. Последвали още 5-10 минути разправии и колата е закарана в другия сервиз. Човекът дойде с жена си в Хисаря благодарение на зетя- докара ги момчето и после ги взе. С ТЯХНАТА кола. Обадиха се на петия ден че колата е готова. Срещу 200 кинта. Можела е да стане и по-рано, но тарикатите от РЕНО извадили от щепселите под седалката по 4 проводника, които се различавали по цветове. Цялата работа е била окислени пинове, но четири от веригите не били с еднакви проводници от двете страни. Наложило се да се търси човек с ЕСПЕЙС, който е навит да си даде колата за час-два, за да може човекът да подреди жиците. Е на това какво му се вика? Да си потготвиш нещата и да забършеш едни пари ей тъй, немъчени. Това има пред вид Малин.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2018 22:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз за пръв път чувам за ръчна спирачка с моторче, нали е с лост и дърпаш ? Rolling Eyes
А то това може да не е спешен ремонт, но не винаги е така, ако колата ще минава на преглед ще го смениш веднага.
Освен това над 45? дължиш и мито, и дори да не е много, най-малкото има разправии и ходене по митници. Та в твоят случай така е била най-изгодно, но не винаги е така...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vektra
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Окт 2006
Мнения: 1068
Местожителство: КУЛА skype: malin_66

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2018 22:48    Заглавие: Отговорете с цитат

"В НАЧАЛОТО НА новото хилядолетие започна и бавната раздяла с конвенционалната паркинг спирачка. През 2001 година автомобилният доставчик ZF TRW бе първият, пуснал на пазара електрическата паркинг спирачка EPB (Electric Parking Brake)...
1 – При електрическата паркинг спирачка липсва класическият лост на ръчната спирачка, тя се активира с превключвател ..."
_________________
0889635863 , 0895110091 , 0877419867
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2018 9:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не забравяме и малкия БГ пазар. Китаеца, ако купи (произведе) нещо за 2$, може да го продаде за 2.50 защото ще реализира 1 000 000 от това нещо за месец, а нашия търговец няма да оцелее дори да го продаде на двойна цена.
Наскоро научих колко трудно се подбира екипаж на подводница - да се намерят 100-тина души, които да иман нужната квалификация и да си пасват за не се изколят под водата в шестмесечен рейд, на кастинг трябвало да минат 10 000 000 души! Е, сега вече е ясно защо нямаме БГ подводница...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vektra
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Окт 2006
Мнения: 1068
Местожителство: КУЛА skype: malin_66

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2018 10:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Убаво би било да се спрете да "се навеждате на мисълта", също и с "неясни" слова
Ка́стинг:
Кастинг (то же, что прослушивание и пробы, кинопробы) — выбор среди претендентов человека, в наибольшей мере соответствующего творческому замыслу

за екипаж на подводница се прави подбор
подбо̀р
1. Избиране измежду ... лица и отделяне на онова, което е съответстващо на нечии разбирания или на ситуацията

Освен това сме имали четири (4) подводници, виждал съм поне две действащи, (опитй със смятане), имахме и ВМФ, сега флот нямаме - имаме сили (ВМС)

"...подводницата е друго нещо - ефектно! Ефектно, защото е ефективно за региона на Черно море, където и в по-нататъшните години, при провеждането на съвместни учения с НАТО, наша подводница в предпенсионна възраст правеше на луди операторите на супермодерните противоподводни средства на бъдещите ни „братя по оръжие”. ..."
(това да те води на мисъл защо нямаме подводница Question )
на подводничаря нах-й му е "нужната квалификация", потребни са му умения
(и др. необходимости (пригодност тоже))

п.п. Лично видях, как избраха наи-добрият от групата (60 ч.) - за подводничар

(USA са 318 мил., имат 75 подводници (120-130 екипаж) ("Вирджиния" - 15 бр.), можеш ли да сметнеш (с кастинга) - требе да са над 1 милиард (айде малко по-сериозно))
Русия 145 мил. - 72 подводници.
_________________
0889635863 , 0895110091 , 0877419867


Последната промяна е направена от vektra на Сря Дек 19, 2018 11:35; мнението е било променяно общо 7 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov