Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търся същите бутони за Усилвател Grundig R3000 ( РЕШЕНО )

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
RM
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2008
Мнения: 680

МнениеПуснато на: Нед Апр 28, 2019 21:17    Заглавие: Търся същите бутони за Усилвател Grundig R3000 ( РЕШЕНО ) Отговорете с цитат

8-те Бутони не задържат, изпадали са всички части от под белите пластмасови капачета, който задържат бутона в натиснато положение.
НЕ ЗНАМ как се казва това чудо, и мога ли да заменя само задържащия и превключващ механизъм на пакета.

Търся същите бутони или цялата платка с диодната матрица и пакета с потенциометрите, или подобни със 8 здрави механизъмчета за превключване и задържане на бутоните.



Последната промяна е направена от RM на Нед Май 05, 2019 18:19; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 1420
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Пон Апр 29, 2019 22:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Това чудо се нарича сегментен превключвател.
Иначе съм го чувал като тастатура, взаимно зависими бутони и подобни.
У нас масово се използваха такива производство на ELTRA - Полска народна република.
По-долу съм ти дал размерите. Различават се по броя контактни системи - 2, 4, 6 и 8 както са дадени на картинката.
Но едва ли ще са същия размер. Погледни и ТУК - има такива, има и подобни.
Самото реставриране на такива е цяло приключение.
А специално за твоя модел няма от къде да вземеш, освен от друг такъв.
Все пак напиши размерите и растера - мисля че имам някакви подобни (не от масовите) и при първа възможност ще проверя.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RM
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2008
Мнения: 680

МнениеПуснато на: Нед Май 05, 2019 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Разглобих пакета, и е възстановен. Повредата беше в изхабени подлошки отдолу в дясно, за омекотяване на удара от изклщчващите се бутони.
Така бутона излизаше с 1/2мм. навън и заклинваше рейката.Изрязах нови от пластмаса, бялата капачка отдолу в средата. Трябваше подлошката да е от материал по мек от пластмасата и по твърд от гума за да може да се крепи в жлебчето ... но не можах да намеря такъв "матрял".



И тоя смартфон прави яки снимки в макро режим ... още не съм му се нарадвал.

Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov