Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Батерия от лаптоп- не се разпознава, показва 0%

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Aleks_bg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Яну 2007
Мнения: 116
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Юни 02, 2019 13:29    Заглавие: Батерия от лаптоп- не се разпознава, показва 0% Отговорете с цитат

Здравейте, всъщност пиша тук за да може, който има желание да ми помогне да разбера защо така се случи с електрониката на моята батерия и има ли оправяне след моята "глупава" намеса защото именно аз съм си виновен за повредата...
Ето и какво се случи:
Батерията на лаптопа недържи вече, колкото преди което е нормално, и понеже имам нови батерии и мога да ги сменя с нови...
Отворих внимателно батерията, и закачих на една от клетките волтметър след което оставих лаптопа да се разреди до 0% за да разбера при колко волта се изключва защитата. при 3,1волта лаптопа загасна и следователно минимума е на 3 волта защото може някоя от другите 2 батерии да е достигнала 3 волта.( батерията е със 6 клетки 3 последователно.) понеже моите нови батерии са с минимум 2,5волта а лаптопа се изключва при 3волта няма да са подходящи защото ще използвам по малко от капацитета им, както и да е ...
След което реших да заредя батерията на 100% в лаптопа след което я махнах и ми хрумна да разредя всяка клетка чрез устройство което мери капацитета като задам минимума да е 3 волта, както го премерих.
(Явно това беше голямата глупост която направих, без да помисля какво ще се случи с електрониката защото не я разкачих от батериите...) разредих всяка клетка по отделно със стартов ток 1,8А след като си записах капацитета на всяка клетка. Всяка клетка след това имаше 3,3 волта сложих я в лаптопа да се зарежда и...
ето тук идва моята изненада, че батерията показва че е на 0% и не се разпознава и зарежда.
Разпоих платката от батериите и заредих всяка клетка по отделно до 4 волта тази сутрин запоих платката на заредените батерии с надеждата че ще се оправи, но за съжаление не се оправи.
При първо включване лаптопа показа че батерията е на 100% но пак не се зарежда след изваждане и поставяне отново отново пише че не се разпознава батерията...
Не ми става ясно как и защо електрониката на батерията блокира при изхабяване на клетките до 3 волта както си е оригинално и защо се повреди?
Лесно ще си купя нова но не мога да разбера какво предизвика този проблем... явно се е включила някаква защита и не позволява повече на батерията да работи...
Има ли някаква програма с която да се опитам нещо софтуерно да се оправи, щото в youtube има нещо обясняват ама не разбирам и не съм се сблъсквал с такъв проблем до сега. мисля си ако бях махнал платката преди да ги разредя и отново ги заредя и запоя платната може би нямаше да има проблем...
Най тъпото е че клетките учудващо бяха много добре затова ме е яд, напразно счупих нещо, което си работи ама човек се учи, докато е жив...
Снимка: http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1559474602z.png
Благодаря за вниманието, все пак темата ще е полезна на следващите като мен, които биха опитвали подобни неща, макар че си мисля, че аз съм първият сторил подобна глупост Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Пулевски
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Яну 2004
Мнения: 74
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Юни 02, 2019 18:32    Заглавие: Re: Батерия от лаптоп- не се разпознава, показва 0% Отговорете с цитат

Aleks_bg написа:
...Батерията на лаптопа недържи вече, ...

Купи си нова. Тази ти остава за донор на клетки за други "проекти".
Платката в батерията контролира всичко по отношение на заряд, разряд, цикли и срок.
Има защити срещу намеси като твоята.
Обикновено се "преналиват" скъпи и не толкова достъпни батерии.
За другите - според джоба.
_________________
Токо Йока...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov