Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

NEO LED-4018 сервиз или не ?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
target
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Юли 2008
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пон Авг 19, 2019 9:53    Заглавие: NEO LED-4018 сервиз или не ? Отговорете с цитат

Здравейте, закупил съм TV NEO LED-4018 преди 8 месеца, който още е в гаранция. Ползвал съм само цифров вход до сега и не съм имал проблеми никакви. Реших преди няколко дни да ползвам аналоговите вход и установих че не работят.

Телевизора разполага със:
- 1 бр. Scart
- 1 бр. 3.5mm AUX към 3 бр. чинчове (бяло, червено, жълто)
- 1 бр. 3.5mm AUX към 3 бр. чинчове (синьо, зелено, червено)

От дистанционно за вход на TV има следните опции:
AV, YPbPr , Scart

Изписва че няма видео сигнал при следното подаване на сигнал:
- AV вход - сигнал към жълто - няма
- YPbPr - синьо, зелено, червено - няма сигнал
- Scart - няма сигнал

Единствено като пусна сигнал от VIDEO OUT /жълт/ към синьо YPbPr тръгва някаква сива картина пълна със смущения, сякаш гледам телевизия преди 1989 година

Предполагам че телевизора има някакъв дефект защотото никога не съм ползвал аналоговите входове.
Според вас да ли е така, ако може съвет.
Другото което се чудя да ли да го нося в Техномаркет за сервизно обслужване или не
Очаквам вашите съвети.

PS: Пробвано е с няколко различни кабели и сигнал от различни устройства.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gakal
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Мар 2007
Мнения: 685
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Авг 21, 2019 13:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Е какъв съвет очакваш за телевизор в гаранция - отивай и го предавай за ремонт. Но разбира се, ако искаш да си купиш нов - кой те спира! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Авг 21, 2019 14:20    Заглавие: Re: NEO LED-4018 сервиз или не ? Отговорете с цитат

Това:
target написа:
...Единствено като пусна сигнал от VIDEO OUT /жълт/ към синьо YPbPr тръгва някаква сива картина пълна със смущения, сякаш гледам телевизия преди 1989 година....
е напълно нормално да "показва" по този начин.
Другите обяснения (поне за мен) не са много ясни - какъв сигнал се подава и къде.
_________________
RemoteControls
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov