Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Видеокарта Sapphire Nitro R9 390 8G GDDR5 с проблем.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2019 22:40    Заглавие: Видеокарта Sapphire Nitro R9 390 8G GDDR5 с проблем. Отговорете с цитат

Имам възможност да взема тази видеокарта на много ниска цена плюс доставка. Дефектна е. Цялата информация, с която разполагам е че е "била в компютър, която е умрял по неизвестни причини".
Тук, извън БГ не разполагам дори с поялник. Видеокартата не е в същия град, в който живея, което означава че трябва да купя котката в чувала... или изобщо да не я купувам.

Моля за мнение колегите, които се занимават с ремонти и на видеокарти да дадат мнение колко струва диагностиката и колко струва един среден ремонт на подобен клас видеокарта. Напълно наясно съм че тези неща не могат да се предвидат по никакъв начин. Целта на въпросите ми е да си направя сметка какви ще са гарантираните ми загуби, ако купя тази видеокарта и тя е негодна за ремонт, и на каква цена прогнозно би ми дошла тази видеокарта, ако я купя и платя ремонта и.

Благодаря за търпението на тези, които са си направили труда да прочетат, и на тези, които ще дадат някакъв ориентировъчен отговор.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rosen_s
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Юли 2010
Мнения: 95
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пет Дек 06, 2019 8:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Разгледай руснаците как ги ремонтират

https://www.youtube.com/results?search_query=nitro+r9+390+%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Дек 06, 2019 17:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Разгледай за друга карта. Дри и да успееш да я подкараш, ще е ден до пладне.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Съб Дек 07, 2019 20:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Зная че ще прозвучи много странно, но в Норвегия почти никой не ремонтира. В града има един единствен сервиз, чиито прозорци са отдавна прашасали и в помещенията му не видях никакви следи от инструменти или работно място за ремонт на платки. Оставам с много сериозното впечатление, че в главите на норвежците такова понятие като ремонт на модул не съществува.
Промоциите за черния петък и за Коледа са достатъчно сериозни, и наистина са промоции. Сваляне надолу от нормалната цена, а не вдигане на цената преди черния петък, за да я свалят за него и да се води намаление.
Отделно на ръка, че цените на електрониката тук в редки случаи са по-високи от цените в България. Един ден спорихме с един колега и той намери по-ниски цени на всичко, което посочих, и чиято цена намерих в България. Подчертавам изрично, че търсихме компютърни модули и аксесоари.
В обявата на въпросната видеокарта е продавачът е написал, че не е тествана и не му се занимава да я тества. Била свалена от компютър, "умрял по неизвестни причини".
Това, заедно с нежеланието на норвежците да се занимават с ремонти и това, че картата е стар модел а една част от тук хората си купуват новия модел не защото стария се е скапал, а защото е излязъл новият ме кара да мисля че има някаква вероятност въпросната видеокарта да е работеща.
А темата я пускам за да добия представа какво би ми струвало ако ремонтирам видеокартата в София при следващото си идване.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 1420
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Съб Дек 07, 2019 23:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Jet написа:
А темата я пускам за да добия представа какво би ми струвало ако ремонтирам видеокартата в София при следващото си идване.

Общо взето темата дето си пуснал е в стил на човек на светлинни години далеч от електроника и ремонт.
Ако сам си я ремонтираш (ако ти е по силите но очевадно не е така) цената за ремонт ще е от 20-50 стинки до цената на нова карта.
Ако я закараш в сервиз (София) цената ще варира от 20-50 кинта (само за диагностика, дори и да не става) до цената на нова карта.
На мен лично хич не ми дреме за подземния живот на норвежките картофи... Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kristov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 14 Яну 2010
Мнения: 88
Местожителство: Полски Тръмбеш

МнениеПуснато на: Вто Фев 25, 2020 19:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Правиш си сметка дали цената те устройва да рискуваш, ако е да купуваш с идеята компютъра да е умрял от нещо различно от видеото. Ако си познал ползваш и се кефиш, ако ли не пиеш една студена вода и продължаваш. Забрави всякакви идеи за ремонт различен от подняна на вентилатор на картата.
_________________
Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tonovd
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2005
Мнения: 1019
Местожителство: Кричим

МнениеПуснато на: Вто Фев 25, 2020 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Скачай смело! Купи SMD кондензатори и предпазители. Също и хубава термо паста и успех в ремонта. Със сигурност тази карта е копала здраво. За какво му е на обикновен комп карта с такава памет? Геймърите отдавна са на 16GB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov