Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

17MB62-1 V1- работа с Vestel Toolbox

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivtv1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 473
Местожителство: elin pelin

МнениеПуснато на: Сря Апр 15, 2020 12:59    Заглавие: 17MB62-1 V1- работа с Vestel Toolbox Отговорете с цитат

Здравейте, въпросното HITACHI 26H8L02 е в състав-
MB: 17MB62-1 V1 от стикера- 26776025
Панел: LC260EXN SD A3
Tuner: SUT-RE216TN
U158 flash: MX25l8006E
Презаписах флаша с бин за същия панел и изделието стартира, но няма картината. Експериментирах с различни ъпдейти от мрежата, но няма изображение или е негатив. Моля за точен файл за USB.
От рем-аудио изскочи правилния файл, пропуснал съм го първия път.
Здравейте отново, след пробата по скарт го сдадох без да проверя тунера и сега обратно на масата. Намерих в Монитора Тошиба 26KL833R със същия състав и от официалния сайт го надградих до по висока версия през USB, старата версия беше 1.1.6-161M62-SPI. Като резултат стартира директно от мрежата, управлява се от локалния бутон On/Off, но загубих управление от пулта и няма изображение. На 11пин на скарта при пуск има движение на данни, 13 е земя, предполагам и 15пин е в квадратната шина. Какъв би бил начина да го върна на старата версия, пък после ще оправям тунера. Имам RT809F и бих могъл да го използвам. Ако темата е за другия раздел моля модератора да я премести. Благодаря за вниманието.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivtv1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 473
Местожителство: elin pelin

МнениеПуснато на: Съб Май 09, 2020 15:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, проблемното изделие успях да върна към стария софтуер и сега отново проблем с тунера. Зададен е тунер на LG18273. Инсталирах въпросния туулбокс и вече мога да сменя опцията за тунер. От сваления профил, файла mb62_hwprofile.bin ми дава тази възможност. Редактирах няколко възможности- SONY,NU18273,XCEIVE но канали не се намират. Мога да задам до 7 символа, като имам малък списък с възможности, не ги пробвах всичките. Като какъв да го задам въпросния тунер SUT-RE216TN . Някъде прочетох че е продукт на сони, в иБей пише, че е на грундик, върви разбери. Моля за съвет. Прикачвам файла.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Пон Май 11, 2020 21:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаш няколко варианта. Ъпдейт с който работи тунер и пулт, и после оправяш само профила на панела. Как става чети в руските форуми.

С тулбокс променяш името на тунера. Как трябва да изглежда надписа виж в някой фабричен файл. До тук мисля че го въвеждаш грешно. Тунера е на Сони.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivtv1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 473
Местожителство: elin pelin

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2020 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
виж в някой фабричен файл

Това ми беше питането.
Цитат:
Като какъв да го задам въпросния тунер

От сервиза на всеки борд с този тунер е видна абревиатурата, изчаквах да се появи друг такъв MB62, но няма късмет за сега.
Само да добавя, след редактиране на тунера зареждам обратно файла и в сервиза вече на тунер опция изписва направената поправка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov