Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с инсталация на WIN 7

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 23, 2020 14:24    Заглавие: Проблем с инсталация на WIN 7 Отговорете с цитат

Здравейте съфорумници! В този раздел съм влизал само за четене, но сега опрях в дървото и търся помощ. Имам (самоделен) инсталационен DVD за Windows 7 Ultimate + активатор (Daz). Ползвам го успешно поне двайсетина пъти на различни компютри (вкл. лаптопи) от няколко години и досега никакъв проблем. Сега се опитах да го инсталирам на ESPRIMO P710 на Fujitsu (процесор i3 - 3240) и не се активира. Дори не ми дава стандартния 30 дневен срок, а само 3 дни. Какво не опитах: опресних си инсталационния диск от нета, опитвах KMSpico, KMSAuto, стария DAZ, изтривах glue фйла от system32 и въвеждах slmgr -rearm пак там и ... нищо. Опитах да направя пълен ресет на биоса и смених стара дата - стана по-лошо, направо ми казва windows не е оргинален.
Ще кажете, защо се занимаваш със седмица - мини на десятка. Не ми върши работа - имам DXP, което не тръгва с десятка (както и аутокад 2006 не тръгва със седмица).
Ако някой знае как да помогне - да удари едно рамо, предварително благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 547
Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Съб Май 23, 2020 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Инсталираш Уиндоус 7, активираш го, забраняваш ъпдейти и едва след това включваш интернета.
Успех.
_________________
НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Май 24, 2020 13:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно това правя (и преди съм го правил много пъти). При еспримото не става и това е! Макар и с ограничен срок, пуснах Уиндоус 7 и качих стандартните програми (за интернет) и пуснах музика от YouTube. Ужас! звукът беше, все едно някой пее в баня, и с кофти микрофон записваш през затворената врата. Пуснах Audacity с мои стари записи от диска - звукът беше нормален (но не перфектен) - значи няма дефект в звуковата карта.
Подозирам, че това е нарочно направено, за да не се сваля качествена (по-добра от MP3) музика от YouTube (със стария компютър правех перфектни записи когато са HD). Освен това посмъртно не приема Realtek HD драйвери.
Засега се връщам към старото РС, а този ще се мъча да го върна (не е дефектен, но има скрити, необявени особености, поради които не мога да го ползвам). Иначе параметрите му (за офис, например) са добри за цената, която го взех. Освен това, като конструкция е перфектен - минимален брой кабели (захранванията минават през дъното), място за три диска най отдолу, голям и тих вентилатор за дисковете.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nobodyshadow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2004
Мнения: 413
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2020 8:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Драйверите от тук
За активацията в таба advanced- disable type 4
_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2020 10:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отзоваването! Засега проблемът със звука е достатъчен да се откажа от това РС - според мен BIOS е в основата на тези проблеми - пише, че компютъра е произведен в Германия (според часовника след ресет дава 2012г) което ме навежда на мисълта, че е много сериозно защитен на ниско ниво, а за смяна на BIOS дори не ми се мисли. Продавача има опция за връщане, дори без основателна причина, ще се възползвам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nobodyshadow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2004
Мнения: 413
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2020 11:26    Заглавие: Отговорете с цитат

И с оригиналния драйвер ли е гаден звука? Не знам какво общо има биос в твоя случай?!
_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milenjs
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Май 2005
Мнения: 1284
Местожителство: гр.Котел

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2020 21:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Добър компютър си е. Поне 10-на са минали през мен, класни машини.
Проблема е явно в колегата.
Отделно темата е за триене, мисля че не се толерират питания от рода "как да открадна труда на дугите".
А и както предполагам това РС е втора употреба и най-вероятно има стикер за Win7 с код за активация на него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 26, 2020 8:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм искал да открадна ничий труд, просто досега от 1982г насам, винаги сам съв се оправял както с асемблирането, така и с инталациите на програмите на моите компютри и на най-близките около мен (което изобщо не ми е професия). Не е бил със Windows 7 и няма кодове на стикера, освен данни за хардуера (тип, модел, сериен номер, захранващо напрежение). Разбира се, че е втора употреба, но от лицензиран магазин (да не правя реклама) с една година гаранция. А сега официално не може да се купи Windows 7, защото е изтекъл. Как, ако не от BIOS, компютъра може да "разбере" при off-line инсталация от диск, от който съм заредил поне 10 РС-та, че Windows-а е нелигитимен? Между другото, със същия инсталационен диск, отново успешно си преинсталирах стария компютър, тъй като при опитите с новия съсипах операционната система. Темата наистина е за триене, днес го връщам в магазина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milenjs
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Май 2005
Мнения: 1284
Местожителство: гр.Котел

МнениеПуснато на: Вто Май 26, 2020 8:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не си го върнал още пробвай така да свалиш проверката от BIOS - а
https://www.youtube.com/watch?v=ZjBYP7cfPIg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 26, 2020 18:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече инсталирах и легализирах Windows 7 на новия (на старо) Dell Latitude E5500. Бяха любезни в магазина и направиха равностойна замяна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov