Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

LCD LG 42LF652V-ZA отлепени лещи на подсветката
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Авг 03, 2020 12:34    Заглавие: LCD LG 42LF652V-ZA отлепени лещи на подсветката Отговорете с цитат

Здравейте,
LG 42LF652V-ZА (2015), chassis LD51H, 3D, матрица LC420DUH / 120Hz D-LED. Tочната модификация не я знам, но вероятно е LC420DUH (MG) (P1). https://www.panelook.com/LC420DUH-MG...ter_26655.html
Първо на екрана се появи едно светло петно горе вляво, след ден - още 1 точно в центъра, а от снощи са вече 4. Явно всичките лещи са се разлепили от високата температура.
Всичко това при нормална работа у дома на тв, не е преместван или подлаган на механични, химични и т.н. въздействия, откакто е купен.
Възможно ли е да се залепят лещите на техните места и да се постигне максимално добра фокусировка при това?
Ако да, то какво лепило може да се ползва, така, че да не се замъглят лещите?
Оправдано ли е да се смени цялата подсветка с нова, при около 7000 работни часа?
Външно телевизорът е практически неразличим от нов и всичко останало е изправно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tonovd
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2005
Мнения: 1019
Местожителство: Кричим

МнениеПуснато на: Пон Авг 03, 2020 13:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно ми е - къде има ЛЕЩИ в подсветката на телевизор? Ако е така фокусирания светлинен поток ще пробие матрицата. Разсейватели залепям с каноконлит. За да изпопадат - значи е дошло време за смяна на цялата подсветка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Авг 03, 2020 14:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за мнението и съвета!

Относно термина ЛЕЩИ - навсякъде по сайтовете, включително и на български такива, се наричат tv led backlight lens или оптика. Названието разсейвател намерих само при led осветителните тела и панели.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivtv1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 473
Местожителство: elin pelin

МнениеПуснато на: Вто Авг 04, 2020 13:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече го има и по нашите магазини, мисля, че го срещах в КСП. https://ziloqa.in/product/liquid-plastic-welder-5-second-fix-led-uv-light-activated-bonding-repair-tool-5-second-quick-dry-super-strong-welding-repair/ Много е удобно- лампа с пълнител в едно. Отварял съм панели на които лещите са фиксирани с топъл силикон от предишни ремонти и ако не се икономисва материал, си държи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milenjs
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Май 2005
Мнения: 1284
Местожителство: гр.Котел

МнениеПуснато на: Сря Авг 05, 2020 23:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Удобно е ама не държи много.
За мен най-добрия вариянт - покиспол. Имаш 10-на минути време да нагласиш лещите.
Може и бързо лепило гел на локтайд.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Авг 06, 2020 9:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Това със синьото държи достатъчно, но трябва да се светне 10 секунди.
Както винаги цените по нашенско са по 5 - 10 спрямо китайците. Всеки може да си поръча. Това му е хубаво ще не засъхва с месеци за разкика от каноконлитените.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
rd128
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 345
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Авг 07, 2020 21:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ползвям това лепило. Изстисквам една капка на върха на мощука, загребвам я с острият връх на дървен шиш за печене, и я нанасям на лентата там където лягат трите пъпки на разсейвателя. След 15-20 минути е изсъхнало до степен да не се отлепи.
Връзката е леко еластична, понася случайни механични удари върху разсейвателя, при необходимост лесно се разлепва, лесно се почиства със спирт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Авг 13, 2020 17:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за мненията и съветите!

В крайна сметка ми смениха цялата подсветка. Нямам идея каква е точно, но съм доволен.
В момента неравномерността на подсветката е много по-малка, отколкото с оригиналната на LG. Сравнявах със снимки от преди повредата. Освен това при запазени всички настройки картината е много по-"мека" и цветовете станаха по-естествени. Такива съм виждал само на Vestel-ските телевизори.
Може и да си внушавам, но телевизорът реагира на настройките в менюто доста по-бързо.

p.s.Оригиналната изправна подсветка с разлепените лещи (разсейватели) са при мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
danail54
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Яну 2006
Мнения: 310
Местожителство: Godech

МнениеПуснато на: Нед Яну 03, 2021 17:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Зачетох се в стари теми и ми се прииска да изясним някои неща за лещите. Лещите биват събирателни и разсейвателни, изпъкнали и вдлъбнати като изпъкналите са събирателни а вдлъбнатите са разсейвателни . В подсветката на тв се използват вдлъбнати разсейвателни ЛЕЩИ. РАЗСЕЙВАТЕЛИ според мен е съкратено на РАЗСЕЙВАТЕЛНИ ЛЕЩИ и пак според мене не е грешно, но става въпрос за ЛЕЩА( щото може да кажем разсейватели на топлина например). Така че когато говорим за ЛЕЩИ в подсветката НЕ Е ГРЕШНО, а е и по кратко за писане от разсейватели а и на всички ни е ясно за какво става на въпрос. Най правилно е РАЗСЕЙВАТЕЛНИ ЛЕЩИ но е много дълго така че само лещи или само разсейватели в подсветката е ясно за какво говорим. Ето в атъча един файл да си припомним какво сме учили в училище за лещите.
_________________
Skype:danail54
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
danail54
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Яну 2006
Мнения: 310
Местожителство: Godech

МнениеПуснато на: Нед Яну 03, 2021 17:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега за лепилата кой с какво лепи лещите. Лентите доста поевтиняха и вече се намират, и предпочитам да сложа нови ленти, но понякога няма за някои екзотични и китайски модели и се налага да се сменят диоди и да се лепят лещи. Много лепила съм пробвал но от доста време съм се спрял и лепя с 5секундното UV лепило както пишат и Ivtv и Филипов, само че си поръчах от Алиекспрес UV фенерче за 1-2лв и се родих, щото лепило в тубичката има много, но диодчето с тия малки батерии е до никъде и неудобно. Осветявам около и над 10 секунди. Не ми се случвало да ми върнат тв с отлепена леща. В атъча съм дал линкове откъде да се закупи



_________________
Skype:danail54
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov