Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Philips TPN17.1E LA, възтановяване от USB
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
fugata
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 10 Авг 2006
Мнения: 72
Местожителство: около Монтана

МнениеПуснато на: Сря Авг 05, 2020 11:38    Заглавие: Philips TPN17.1E LA, възтановяване от USB Отговорете с цитат

Philips 24PFS4032/12
MB: 715G8659-M01-000-004Y ; chasis - TPN17.1E LA ; NAND W29N01HVSINS
Power - 715G7735-P01-003-002S
Постоянен рестарт. Захранващите напрежения са в норма, без пулсации. С upg файла и задържане на power бутона не става номерът.
Трябва ми сервизен фирмуер с два файла - nvttk_eburner и *.pkg.
Логът е в атача. Благодаря!


Последната промяна е направена от fugata на Чет Авг 20, 2020 14:36; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Авг 05, 2020 13:41    Заглавие: Re: Philips TPN17.1E LA, възтановяване от USB Отговорете с цитат

fugata написа:
и задържане на power бутона

В сервизното не пише да се задържа. И дали ще ти тябва .pkg или .upg е отделен въпрос.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
fugata
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 10 Авг 2006
Мнения: 72
Местожителство: около Монтана

МнениеПуснато на: Сря Авг 05, 2020 14:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става по сервизното с преименване на файла в upgrade_loader.pkg... нищо не се променя. Пробвах с 2, 4, 8 Гб, различни файлови системи.
Задържането на бутона го няма в сервизното, но из нета се твърди, че е за принудително зареждане.
Тормози ме това в лога:
Код:
Can not find nvttk_eburner in USB, reboot!
load eburner failed !

Всъщност, приемам всякакви идеи...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Авг 06, 2020 9:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Последния Philips за софт май беше 14.1 и се оправи с файл upgrade_3rd_rw.pkg и след това упдейта от официалния сайт.
Кой знае защо не разпознаваше стандартната ми флашка Verbatim 8GB, но пък тръгна с някакъв Maxell 32 GB който го продават в кауфланда. Със стандартното форматиране.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Дек 2005
Мнения: 828
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Авг 06, 2020 12:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен, в логът, притеснителното е ред по горе от цитираното. Ако не Ви разпознае флашката и файловата и система, няма как да я монтира. От там = каквито и файлове да слагате - все тая.
Да не ровя - това има ли и SPI? Щото стартира xBoot, после U-boot.....
Търси серийна памет, а не я намира......
В нандът кашата е голяма.
Опитайте при изваден от мрежата щепсел и включен юарт, да 'набивате' постоянно Esc. на клавиатурата и така да го включите. Ако не е модифицирана много версията на U-boot, би трябвало да остане в дебъг режим, което да даде опции за диагностика и решения.
Може да пробвате и с по малка флашка, фаилови системи различнхи от ФАТ - 16/32 няма смисъл да пробвате
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fugata
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 10 Авг 2006
Мнения: 72
Местожителство: около Монтана

МнениеПуснато на: Сря Авг 12, 2020 11:54    Заглавие: Отговорете с цитат

С 14.1 не съм патил, но имам u-boot и uloader за 16.1. С риск да се появи онзи досаден червен надпис за кам модула, пробвах, ама не става.
Не разпознава флашката, защото логът е с празно усб. Серийна памет не видях да има. В сервизното, при търсене на SPI, чип не излиза като резултат. Приемам, че няма.
Esc бутона го пробвах и преди, но не реагира. С PuTTY нещо не можах да се оправя с пълен лог. Ако не дръпна щепсела към 10-тата секунда, изчезваше началото. Tera Term е програмата…
В атача са два рестарта на 16Гб, FAT32 и преименуван PHP_2K17_EU_CTV_autorun.upg, от сайта, на upgrade_loader.pkg .
Код:
Power on AC!
(Re)start USB...
USB0:   USB EHCI 1.00
scanning bus 0 for devices... 2 USB Device(s) found
       scanning usb for storage devices... 1 Storage Device(s) found
reading nvttk_eburner
** Unable to read file nvttk_eburner **
Can not find nvttk_eburner in USB, reboot!
load eburner failed !


Тези дни си поиграх, ей така за спорта…
При 2, 4, 8 Гб на FAT и FAT32
Код:
Power on AC!
(Re)start USB...
USB0:   USB EHCI 1.00
scanning bus 0 for devices... 2 USB Device(s) found
       scanning usb for storage devices... 1 Storage Device(s) found
** Unrecognized filesystem type **
Can not find nvttk_eburner in USB, reboot!
load eburner failed !


Пробвах и карточетец с 4 Гб СД карта на FAT и FAT32:
Код:
Power on AC!
(Re)start USB...
USB0:   USB EHCI 1.00
scanning bus 0 for devices... EHCI timed out on TD - token=0x80008c80
1 USB Device(s) found
       scanning usb for storage devices... 0 Storage Device(s) found
** Bad device usb 0 **
Can not find nvttk_eburner in USB, reboot!
load eburner failed !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Дек 2005
Мнения: 828
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Авг 12, 2020 12:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Лошо че няма серийна памет.

Проверете захранването на нанда за пулсации, също вижте за лоши спойки, за всеки случай.

Това в атачът е за друг телевизор(неизвестно какъв). Пробвайте само в краен случай.
Може да останете въобще без зареждане. Не виждам инструмент за инсистем програмиране на процесорите на Новатек в тоя си компютър, но вярвам все някъде из нета ще има нещо подходящо. Postal 2 мисля ги поддържа, ще проверя.
p.p. Да, фигурират като бранд. Нямам спомен да съм го ползвал за целта обаче.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fugata
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 10 Авг 2006
Мнения: 72
Местожителство: около Монтана

МнениеПуснато на: Пон Авг 17, 2020 9:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Не успях да изтегля файла. Стига до 9.9Мб и започва отначало. Имам го този. Това е за някакъв Akai CTV… нещо си. За филипса е към 7.6Мб.
Спойките съм ги гледал с микроскоп, поне тези където са извън ламарината. Пулсациите на нанда са в норма. Дублирах с 22мф на стабилизатора, няма разлика. По уред - 3,29В стабилни. В теми с такъв проблем, нещата се свеждат до презапис.
И с Postal2, греда. VCT JIG през VGA-то, няма отговор от новатека. Дали защото е NT7****, а не NT6****, не знам. Има импулси и на двата сигнални, пробвах на всички скорости, не става. Рестартира си се постоянно.
Остава през jtag, ама как?


Последната промяна е направена от fugata на Чет Авг 20, 2020 15:31; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Авг 18, 2020 9:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Дет що е рестартиращ Philips все е за софтуер. Само трябва да намериш точния. Сервизен и за модела от официалния сайт.
Не знам кой се занимава из ваше село с тия, из наше е един, който приорететно се занимава с перални и телевизорите не са му ясни.
Памет има, но е в процесора и в нея се пише конфигуацията.

И Attach не е за картинки и некомпресирани текстове.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Дек 2005
Мнения: 828
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Авг 18, 2020 17:58    Заглавие: Отговорете с цитат

файлът е точно с тоя размер. Проблемът с изтеглянето и при мен го има с 'закачени" файлове. Ако сте сигурен че за вашият тв размерът е друг, то няма самисъл да се пробва. Гледах го в шестнадесетичен редактор, това е нещо като скрипт(изпълним файл), съдържаш правила и променливи.
Ще си изтегля сервизно за шасито, но мисля че е MIPS, съответно ще трябва EJTAG.
Сатурн(какъвто мисля е вашият) 6 и 7 се различават доста по спомен, та може и това да е причина Постал да не го "хваща".
Голяма "занимавка" се очертава, предвид грешките в нандът, може би е по добре - нов записан на програматор. Ама .... то .... ако гледаме винаги кое е по добре, то....нов телевизор(с гаранция) винаги е по добре.

п.п. Да, MIPS, EJTAG на конектор CN104. Такъв не съм борил, но за мипс Алтера УСБ Бластер с urJTAG.
Има и програмки за уиндоус, ще трябва да поровя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov