Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ограничаване тока за подсветката на SAMSUNG UE32H500W

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emo-evropa
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 583

МнениеПуснато на: Вто Сеп 08, 2020 15:31    Заглавие: Ограничаване тока за подсветката на SAMSUNG UE32H500W Отговорете с цитат

Здравейте, става въпрос за LED панел естественно. До сега винаги съм намирал начин да намаля тока или съм копирал от Руснаците, но тук нещо удрям на камък. Захранващият модул с вграден драйвер на подсветката е BN44-665A. Панела е с две криви ленти с по 12 диода. По старите ленти беше мазало за това ми се ще да огранича тока на подсветката. Малко тъпо, но не мога да разчета чипа на подсветката 8pin-smd. Предполагам AOZ1948, че само разчитам последните знаци 48А. А пък и схема не намирам за модула. Ако някой може да помогне !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
danco
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004
Мнения: 985
Местожителство: Бяла Слатина

МнениеПуснато на: Вто Сеп 08, 2020 16:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Правилно ли си написал номера на платката BN44-665A
_________________
Skype - danco64
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emo-evropa
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 583

МнениеПуснато на: Вто Сеп 08, 2020 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

О съжалявам, пропуснал съм няколко нула. BN44-00665A, а иначе шестиците са си две
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emo-evropa
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 583

МнениеПуснато на: Вто Сеп 15, 2020 13:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема е решен. След крайното драйверно стъпало има "токови съпротивления", но не към (-), а към 7пин на чипа. R 910 e 1.5 om, R912 e 12om. Първо увеличих 12 на 75ом и тока падна от 450ма на 390ма, Но като го увеличих от 75 на 150ом тока остана същият. Това малко ме обърка и потърсих помощ. Днес след малко отпуск рискувах и увеличих общото R на 2.35ом и тока падна на260 на, като видимо затъмняване на картината няма. Така, че това ще бъде R 919, 911, 912 от 1.33ом на 2.35ом.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 15, 2020 22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

emo-evropa написа:
След крайното драйверно стъпало има "токови съпротивления", но не към (-), а към 7пин на чипа.
Сигурен ли си, че токовите съпр. са към 7 пин, а не към 6 пин и маса? Rolling Eyes

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emo-evropa
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 583

МнениеПуснато на: Сря Сеп 16, 2020 20:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурен съм, за това повдигнах въпроса, При всички случай трябва да се затвори веригата към маса, но явно чрез управление на ключови елементи, че пряка връзка към маса няма. Тоест нямаше, че днес си взеха телевизора СЪС ЗДРАВЕ ДА СИ ГО ПОЛЗВАТ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov