Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Монитор Samsung C24FG70FQU въпроси относно захранването му.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2020 2:32    Заглавие: Монитор Samsung C24FG70FQU въпроси относно захранването му. Отговорете с цитат

В момента съм извън България и съм на място, където всякакво снабдяване с каквито и да било резервни части е не само изключително трудно, но е и изключително бавно.
Разполагам с два броя от въпросния монитор, състоянието им е неизвестно, но не разполагам с нито един захранващ блок.
Куплунга на захранващият им блок наподобява по форма на захранващият куплунг на лаптоп НР8470р.
Споменавам захранващият блок на въпросния лаптоп, защото имам възможност да взема захранване от такъв лаптоп за тестване на мониторите, и тук вече идват двата въпроса, на които още не съм намерил отговор.
Не мога да намеря точния размер на буксата на захранващеят кабел, но това е най-малкият проблем. Да кажем, че ще отида и ще взема за проба захранването, макар да ми се иска да проверя дали размера ще пасне, без да правя транспортни разходи.
Монитора е на 19 волта, според спецификациите му, а захранването на лаптоп НР8470р е на 19,5 волта.
При триизводните захранвания за лаптопи и монитори с подобен тип букса полярността една и съща ли е? На лаптопа имам маркирана полярността върху захранването, но на монитора още не съм я открил.
Може ли този половин волт отгоре да повреди нещо, или да накара електрониката на монитора да не разпознае захранването и да откаже да включи монитора? (сблъсквал съм се с подобен проблем при докинг станции на лаптопи при половин волт надолу)
Продължавам да търся информация. Искам да тествам въпросните два монитора, и преди да им купя захранвания искам да съм ги пуснал да работят поне по няколко часа на различни режими.
Ще се радвам ако някой ми подаде информация за полярността на захранващият блок на монитора, и ако някой каже дали е ползвал такъв монитор със захранване от компютър НР.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nobodyshadow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2004
Мнения: 413
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2020 17:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Зарядното на лаптопа е с три пина. Маса отвън, плюс и средния е идентификация на зарядното. Така, че директно няма да стане. Иначе за половин волт няма да е проблем.
_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2020 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Мониторите не са тук, но утре ще отида да ги снимам отзад. Ако успея да направя хубава снимка с телефона ще стане ясно защо и аз реших, че е с триизводно захранване.
Захранването на НР8470р не влиза без натиск, а натиск аз не прилагам на такива неща. Пробвах го преди малко, но не ми дойде на акъла да снимам друго, освен лепенката с номера на модела.
Сбъркал съм модела при записването. На лепенката пише:

Color Display Unit
Model: C24FG70FQU
Model Code: Samsung LC24FG70FQUXEN
DC 19V 3.1A
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov