Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Рециклиране на тонер касета.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Вто Яну 19, 2021 11:16    Заглавие: Рециклиране на тонер касета. Отговорете с цитат

Имам принтер, HP LaserJet 1100, който беше бракуван от работата миналата година. Проблемите са му два, като и двата са от тонер касетата. Предвид цената на касетата в Норвегия и предвид годинките на принтера - бракуваха го а аз го взех да го ползвам, но доста ме дразни една тъмна лента, която излиза през всеки лист. Това че печата бледо според мен означава почти празна касета.
Като извадя касетата и погледна барабана - на същото място, където излиза черната лента барабана е черен от полепнал тонер.
Мога ли да си поръчам от ибей само почистващият нож и да си го сменя сам, и това ще ми реши ли проблема докато касетата се доизпразни, или ще ме посъветвате направо да си търся нова касета? Касетата е c4092a или 92a.
Видях по обяви в сайтове оригинални касети по 30-40 лева в България. С транспорта до тук пак ще ми се върже чувствително по-евтино от цената тук. Това нещо стареене има ли? Да смятам ли, че ако е запечатана и няма механични проблеми - значи е работеща?
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pk123
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 15 Мар 2011
Мнения: 92
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 20, 2021 12:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами честит Ви принтер Smile
Бледият печат може да се дължи и на замърсен лазерен модул. Все пак е на 20+ г. и има едни дунапрени, които го уплътняват да не влиза прах и вече са станали на нищо. Малко играчка е (час-два) да се почисти и печата като нов.
Играчката с тонер касетата не си заслужава предвид факта, че не е ясно дали е от ножа или барабана, както и за колко тонер става дума.
Основен проблем на тези принтери е честото поемане на няколко листа и засядане на хартията заради много остарели гумени истории основно пикъп ролката. И да се смени с нова пак е произведена преди доста години и гумата е вече остаряла. Но пък за дом. употреба (няколко листа на ден) става. За без пари толкова.
Мога да Ви дам оригинална нова (пак на 20 г.) касета, само как да стигне до Малко градче в Норвегия...
С оригиналните касети (нищо че са по на 20г.) не съм имал проблем, но заместителите масово мажат.
Доста съм си поиграл с този модел през годините, та ако имате въпроси... Докато са ми под ръка, че скоро ще заминатат за брак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Чет Фев 11, 2021 21:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Купих от България неразпечатана оригинална касета за 20 лв, нямам идея на колко години е, и тя вече пътува към мен. На 28-ми е излязла от България, което означава, че трябва да дойде до няколко дни.
Това с опитите да поеме повече от един лист вече го забелязах, но то не ми е проблем.
След като дойде новата касета, ако пак продължи да печата бледо, ще пиша. Не съм търсил сервизна документация все още, но се надявам, че такава съществува, защото определено помага да знаеш поредицата на разглобяване и сглобяване.
Предложението ви за нова тонер касета е много мило, и ако мислех, че ще печатам повече с този принтер - бих го приел. Предвид че касетата е с капацитет 2500 страници - не очаквам този принтер да живее толкова дълго при мен. Реално аз печатам десетина страници на месец.
Поръчах си касетата заради следващата част на курса ми по норвежки. Вместо да ми пращат папката и диска - ще ми сканират папката и ще ми пратят скана и файловете през интернет. Ще спести И време, И пари.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
antonantov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 02 Апр 2009
Мнения: 66

МнениеПуснато на: Пет Фев 12, 2021 1:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Jet, на мен ми подариха такъв принтер. Естествено купих му тонер касета на същата цена защото неговата беше по зле и от твоята. Сега печати като нов. Взех го най вече за правене на платки но още не съм го ползвал за това. Предполагам че и твоя ще работи добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2005
Мнения: 1401
Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Пет Фев 12, 2021 21:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Пипането по тонер касетата е толкова мръсна работа, че надали ще ти се пипа втори път. Ако барабана не е надраскан, може и да не се наложи смяна. Но ножа си е консуматив, сменя се при всяко пълнене (рециклиране).

С моя стар HP LaserJet 5L имах също проблем с една черта... която се оказа от PCL драйвера, който бях качил. С оригиналния на уиндоус ставаха други мизерии, но чертата отсъстваше.
_________________
Както си работеше и спря...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Фев 13, 2021 8:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Че е мръсотия-мръсотия си е. Голяма. Добре е да се работи с маска. На НР барабаните са интегрирани в самите касети, поне аз не съм виждал касета, която да е без барабан като на КИОСЕРА или ОКИ примерно. Барабаните са светлчувствителни и е добре ако техниката на зареждане е усвоена разглобяването да се извършва при намалена светлина, след което барабана да се прибира в кутия до последващо сглобяване. Така или иначе след няколко зреждания барабанът се осветява мако или много и принтера може да започне да печата по-бледо. Следва смяна естествено. Ножовете се сменят когато копията започнат да се появяват зацапани. Другия вариант за зацапването е препълване на контейнера за остатъчен тонер. Този контейнер задължително се изпразва при зареждане на касетата. Черти по копията могат да се появят при одраскан барабан или повреден нож. За софтуерни причини за това чувам за пръв път. Но всичко това, което описах вече е излишно при наличието на пазара на заместващи касети п 10-20 лева! Особено когато принтерите се ползват от дъжд на вятър. Аз все още се хващам да зареждам касети на жена ми, но тя е лекар и там печатницата не спира по цял ден. Истина е че китайските касети идват недозаредени и рядко правят обявения брой копия, затова и се прежалвам от време на време, надявам маската и започвам. Но на вас изобщо не препоръчвам това занимание!
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 13, 2021 18:04    Заглавие: Отговорете с цитат

В списанията "Ремонт и сервис" често има описания стъпка по стъпка как се зареждат различни марки касети, но както Дитроникс отбеляза- мръсна работа си е, пък и трябва да има откъде да си купуваш и тонер, хубава прахосмукачка с накрайници и филтри и маска, последното вече не е проблем Very Happy Струва си само за много скъпи и екзотични касети . HP не са от тях .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Нед Фев 14, 2021 13:44    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен очаквам касетата да е оригинална. Пише си на нея НР. И като съм я оглеждал - барабана изглежда читав, но ако ще организирам някой да ми изпраща нещо от България, защото тук нож само няма откъде да купя, а в Ибей също не намерих - по-разумно е направо да поръчам цяла касета. Разходите не са много повече, а риска само с нож да не се оправя и да се наложи нова пратка е повече от реален.
Не е рециклирана касетата. Оригинална си е, но просто се е скапал ножа и.

С всичко изписано срещу личното презареждане съм съгласен и за капак ще добавя, че някъде бях чел че тонера е канцерогенен. Няма да се изненадам ако е истина.
При мен в този период на годината все още светлината е намалена освен в един кратък момент, точно в астрономическата среда на деня, когато светлината що-годе става.
Но пак не е много силна.
Няма да рециклирам - касетата пътува, а като дойде ще пиша какво е станало и дали ще се налага да чистя дунапрени.
Благодаря за реакциите. Напоследък този форум ми се вижда поопустял.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Вто Мар 02, 2021 12:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Новата касета пристигна.

Първата отпечатана страница беше добре, но на втората се появиха петънца, а на третата страница вече си върти стария номер. Надлъжно лента през средата.

Следобяд ще кача снимки в докса на някоя поща и ще ги линкна тук.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov