Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси се човек за поправка на домофонна система CYFRAL

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
charli
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 882
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 23, 2021 21:29    Заглавие: Търси се човек за поправка на домофонна система CYFRAL Отговорете с цитат

Здравейте. Ситемата за контрол на достъпа е монтирана на входна врата на жилищен блок. Марката е Cyfral, руска версия, монтирана преди 10 години. Фирмата, от която е закупена, вече не съществува. Целият бизнес и "представитлството" на марката е "прехвърлен" към друга компания, която не оказва никакво съдействие. Само казаха, че руският вариант не го поддържат, работят само с полската версия.
Данни за системата:
Cyfral Коммутаторы KMG-100
Блока вызова CCD_2094_1M-2
Трубка абонентская переговорная КМ-2

Това, което аз успях да прегледам са всички стабилизирани регулатори на захранващото напрежение на панела с бутониерата +12V, +5V и комутатора : +12V.
Дисплеят на бутониерата свети, чиповете се четът от контролера и електромагнитната врата се отваря/затваря. Не работят слушалките в апартаментите, няма звук от микрофона, говорителя, бутона за отваряне не работи. Имам налични схеми на вички отделни модули. Измерил съм някой потенциали по платките, кото отговарят на логиката на схемата. според мен е някоя от логическите схеми на шина LU. Не изключвам вариант да има софтуерна настройка за деактивиране на слушалките. Не разполагаме със сервизен ключ, нито с парола за достъп до сервизните менюта. В руските сайтове са разяснени всевъзможни методики за преодоляване на паролите за достъп. Моля коментари само за предложение за ремонтиране срещу заплащане, разбира се в границите на разумната цена. Адресът се намира в ж.к. Люлин 5, гр. София.
_________________

ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov