Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Смяна на видео глава VEH0548 на видео Panasonic NV-F55EE
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
N_MITKO
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Май 2004
Мнения: 13
Местожителство: LOVECH

МнениеПуснато на: Сря Май 12, 2004 16:07    Заглавие: Смяна на видео глава VEH0548 на видео Panasonic NV-F55EE Отговорете с цитат

Здравейте,
Преди време в сервиз Sony -Плевен (за бога не ходете там!) ми смениха главата на Panasonic NV-F55EE но оттогава видеото не работи както трябва - като запише (и на двете скорости LP и SP) и след това го възпройзведе то и в говора и в картината има шум. Та питаниятя ми са следните:
1.Какво трябва да е разстоянието между подвижния цилиндър със скенерите и неподвижния цилиндър (защото като промяням това разстояние има разлика - при около 0.47мм е най доброто (но не достатъчно) което мога да постигна;
2. Има ли някаква настройка в сервизен режим или с някой тример по платките за съгласуване на новата глава (и за видео и за аудио скенерите) с останалата част на видеото( защото все пак различните глави са с някакъв допуск на параметрите), и как се прави това?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Май 12, 2004 16:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Колко те одраха там? Между колегите разправяме, че цените там са по 3,14 + ДДС на нормалните. Аз лично съм виждал фактура за ремонт на LG за 384!!! лева (сегашни) без смяна на кинескоп. Сменени са 3 !!! бр. STRS6707 X 44лв. и други неща.
По темата - барабана си ляга точно на мястото. Не ти трябват никакви разстояния. Видеото е Hi - Fi. Скенерите са двойни. Звука се записва в дълбочина на лентата, а картината на повърхностния слой. Трябва да работиш с качествени ленти, особено на LP. Няма специални регулировки за съгласуване. Настройват се водачите.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
N_MITKO
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Май 2004
Мнения: 13
Местожителство: LOVECH

МнениеПуснато на: Чет Май 13, 2004 6:38    Заглавие: Смяна на видео глава VEH0548 на видео Panasonic NV-F55EE Отговорете с цитат

Одраха ме 170лв.
По въпроса за разстоянието
Директно сложена главата без да компенсирам размера се получава разстояние 0.57мм и при това положение много трудно се захваща картината а стерео звука изобщо не може да се захване. На други видео глави измервах това разстояние и то е около 0.47мм (при старата глава също е около 0.47мм). Като го направя и при мен толкова картината се захваща но говора продължава да е лош - пука. Като запиша и след това гу пусна в говора има пукот. Интересното е,че като го пусна на друго видео NV-F70 не се чува пукот. Ако запиша на NV-F70 и го пусна на проблемното видео отново има пукот в говора.
Та не знам какво да правя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
remi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2004
Мнения: 186
Местожителство: ruse

МнениеПуснато на: Чет Май 13, 2004 8:13    Заглавие: Отговорете с цитат

pri smqna na baraban s videoglavi ne se nalaga nikakva regulirovka na skenerite.ako barabana e original part ne bi trqbvalo da ima nqkakvi problemi.smenql sym na tozi model i vsi4ko e bilo o.k.pri promqna na otstoqniqta spokoino moje6 da hvyrli6 tazi videoglava-nikoga nqma da moje6 da nastroi6 fabri4nite nastroiki- a barabanite se prodavat s nastroeni i po trite koordinati glavi.osobeno pri takiva precizni modeli takava nastroika pri na6ite usloviq e nevyzmojna.
nai-4esto pri tezi panasonici se polu4ava za6umqvane ot lagerite na videoglavata.prosto zavodski slabo mqsto.polu4ava se harakteren 6um pri rabota.[/code]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Май 13, 2004 8:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен да наминеш насам - близко е. Старата ти глава върнаха ли я? Донеси и нея. Мога само да ти съчувствам. Който веднъж се опари, не повтаря. За толкова пари цяло видео щеше да си купиш.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
N_MITKO
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Май 2004
Мнения: 13
Местожителство: LOVECH

МнениеПуснато на: Чет Май 13, 2004 9:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви за проявения интерес.
Аз не пипам положението на скенерите спрямо барабана а променям положението на целия барабан със скенерите. За целта просто подлагам шайби с много малка дебелина (0.05мм, 0.08мм) под плочката (закрепена с три винта) на която виси целият барабан.

Различните скенери нямат ли различни магнитни характеристики( разбира се в много малки граници) и от там да се налага промяна на токовете за записване (аз това имам в предвид като питам за сусласуване в началото на темата). Защото записа който прави сега не е с качеството на записа който правеше с оригиналнта глава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
remi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2004
Мнения: 186
Местожителство: ruse

МнениеПуснато на: Чет Май 13, 2004 9:54    Заглавие: Отговорете с цитат

ne se nalaga takova regulirane po viso4ina.reguliraneto se pravi samo s omega sistemata.i nai-4esto ako ne e praveno takova nqkoga ,to se pravi v mnogo tesi granici.ima harakterni regulirovki i belezi spored koito se sydi koe da se zavyrti, no tova e mnogo dylga tema i iziskva golqma rutina i mnogo znaniq.ako ne si gi pravil ne te syvetvam da gi razbutva6 za6toto optimalnata im nastroika e mnogo delikatna rabota.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
N_MITKO
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Май 2004
Мнения: 13
Местожителство: LOVECH

МнениеПуснато на: Чет Май 13, 2004 10:13    Заглавие: Отговорете с цитат

OK!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 33
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Май 15, 2004 7:00    Заглавие: Да допълня малко... Отговорете с цитат

Много съжалявам за това, че ти се е случило толкова неприятно да те "прецакат". Така е, не всички колеги са коректни, дори и аз съм имал клиент, на когото са му взели 90 лева за УЖ сменена глава на един "папагал", а на практика главата просто е била почистена при това не много усърдно.
На темата: върни всичко по местата, недей да експериментираш със хубавата техника. При теб се получава следното: постигаш ефект на подобрение със грешни стъпки, а за това си има алгоритъм на настройки. Трябва да намериш по-коректни и по-опитни майстори.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
N_MITKO
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 12 Май 2004
Мнения: 13
Местожителство: LOVECH

МнениеПуснато на: Пон Май 17, 2004 5:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на колегата Yan. Знам че при мен се полуава нещо подобно , т.е с грешна стратегия получавам подобрение. Аз и за това попитах ако някой знае как да си реша проблема да ми помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov