| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
venc_i Опитен потребител

Регистриран на: 04 Дек 2004 Мнения: 213 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Окт 10, 2005 17:23 Заглавие: TV SONY с обратен ход |
|
|
KV-M2100K, телевизора е с зелен фон в/у картината и с обратен ход.
В момента ми е малко трудно да вляза в крак,но трябва да го оправя,моля за помощ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Окт 10, 2005 17:27 Заглавие: |
|
|
Откачете резистора за зеления цвят на платката на кинескопа и ако не се оправи е ясно-кинескоп.Мобе и да размените два цвята на кинескопа,пак ще разберете. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Пон Окт 10, 2005 17:40 Заглавие: |
|
|
Дима е прав-КИНЕСКОП.Временно му подай по-високо утопление,за да се увериш. _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venc_i Опитен потребител

Регистриран на: 04 Дек 2004 Мнения: 213 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Окт 10, 2005 17:58 Заглавие: |
|
|
| откачих зеления и в момента няма зелено и обратен ход |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пон Окт 10, 2005 18:15 Заглавие: |
|
|
| виж си видео усилвателя или RGB от видео процесора |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Пон Окт 10, 2005 20:59 Заглавие: |
|
|
Разменидва цвята(Двата Р-а,към катодите)и ще отсееш дефекта. _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venc_i Опитен потребител

Регистриран на: 04 Дек 2004 Мнения: 213 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Вто Окт 11, 2005 9:11 Заглавие: |
|
|
| изхода RB са около 5в. на изхода на видеопроцесора, а зеления държи 7.5 в. до 7.7 в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Вто Окт 11, 2005 9:53 Заглавие: |
|
|
Нали ТВ-то е с АББ.Размени два катода и пиши  _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venc_i Опитен потребител

Регистриран на: 04 Дек 2004 Мнения: 213 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Вто Окт 11, 2005 10:05 Заглавие: |
|
|
| малко на никъде ама какво е АББ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Окт 11, 2005 10:48 Заглавие: |
|
|
| АББ-автоматичен баланс на белия цвят,размени зеления с червения директно на кинескопа(на платката),ако остане зелен фон с обратен ход-кинескопа е |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|