| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Ivan_Kovachev Нов потребител

Регистриран на: 08 Окт 2005 Мнения: 3 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Съб Окт 08, 2005 12:22 Заглавие: Помощ за настройка на каналите на TV Salora DigiComputer |
|
|
Здравейте , колеги!
Наскоро отремонтирах телевизор Salora DigiComputer - сравнително стар модел , беше му изгоряло захранването. Към телевизора имаше 2 дистанционни марка Pilot (едното , мисля че е модел p1608). Опитах се да настроя каналите на телевизора , но уви - неуспях . От колеги разбрах , че телевизора след ремонта се е върнал на заводски настройки. Дочух ,че има някакви кодове за тези телевизори или нещо подобно.
Моля , помогнете ако можете !
Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Окт 08, 2005 12:33 Заглавие: |
|
|
Ivan_Kovachev, някакъв по-конкретен модел освен това: | Цитат: | | TV Salora DigiComputer | има ли? И какво точно означава | Цитат: | | Опитах се да настроя каналите на телевизора , но уви - неуспях |
-Въпросния пулт работи ли? (Телевизора чува ли го?)
-Прави ли нещо с пулта въобще?
-Или просто не си успял да разбереш самата процедура? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ivan_Kovachev Нов потребител

Регистриран на: 08 Окт 2005 Мнения: 3 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Съб Окт 08, 2005 12:47 Заглавие: |
|
|
Пулта работи, активира телетекст, всички останали настройки и екстри работят. Ръчното търсене чрез дистанционно работи но до колкото разбрах нещо с обхвата на каналите има някаква странична настройка която незнам. За модела на телевизора не мога да кажа повече защото го огледах подробно но никъде не пише конкретен модел на телевизора. Ако е нужно ще ви изпратя снимки на телевизора. Интересува ме точно как да направя настройки на канала и дали може автоматично телевизора да си търси сам, защото до колкото ми казаха всеки канал се наглася ръчно.
Благодаря Ви
Последната промяна е направена от Ivan_Kovachev на Съб Окт 08, 2005 12:58; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Окт 08, 2005 12:55 Заглавие: |
|
|
На задния капак има табелка на която пише телевизор Салора и след него пише модел.Напиши го какъв е модела. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ivan_Kovachev Нов потребител

Регистриран на: 08 Окт 2005 Мнения: 3 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Съб Окт 08, 2005 13:05 Заглавие: |
|
|
Значи няма никакъв надпис отзад на капака нито вън нито вътре. На дървената кутия на телвизора от вътре пише "SAROY 10 88" UB 4158
UA 1559 пише от вътре на капака
Кенескопа е Тошиба |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
FANI SIRAKOVA Опитен потребител


Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 155 Местожителство: ЯКОРУДА
|
Пуснато на: Съб Окт 08, 2005 15:32 Заглавие: |
|
|
Коцев я пробвай като Кристалите С (НЕОБХОДИМИЯТ КАНАЛ)
и после F- или+ и задържаш канала на който искаш да запаметиш _________________ Има и мъжки момичета... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Окт 08, 2005 15:37 Заглавие: |
|
|
И що Коцев , като не пита той ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Окт 08, 2005 20:26 Заглавие: |
|
|
Ами защото каквото и да стане във форума все Коцев е замесен Това в кръга на майтапа.Добре дошла отново Фани.
И сега по темата.Колега ако напишеш какви бутони има отпред може би ще се сетя за какво става въпрос.Защото има едни гадни телефункени нордмендета който след като избереш картината и на дисплея ти изпише Pr трябва веднага да натиснеш бутона на ДУто с канала на който искаш да я запомниш и задържаш дакато премигне няколко пъти и спре да мига и тогава отпускаш бутона.Запомнянето става само с ДУ. С бутоните на панела не става.Това е при условие че Салората е с такива бутони за който си мисля. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Съб Окт 08, 2005 23:57 Заглавие: ПОМОЩ...... |
|
|
| Колега виж,ако шасито се сваля,като при Електрон380,процесора и цялото управление се намира най-отляво.Тези модели са с няколко различни управления.В дясно отдолу е ТХО,което е и импулсен траф.Виж от страна спойки горе под металната шина трябва да пише Chassis-K.Пиши кой е процесора и паметта.Текста трябва да е в съседство с управлението и платката му е с подобни размери.Ако е това може и да се намери инфо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|