| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Окт 11, 2005 12:40 Заглавие: тв. jvc av2130ee3 |
|
|
При вкл. от захр. за момент се появяват вторични напрежения и умира на 0.При подаване на 15 в.от външен за захранване на видео проц. си му работи всичко със стабилни 110 в. от негово захр.Имах съмнения за повишена консумация на видеото и това да гаси захранването ама не е. Състава е M37212M6-116SP ,TB1226BN, STRF6653 (първо от него започнах със смяната му ) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Окт 11, 2005 13:05 Заглавие: Re: тв. jvc av2130ee3 |
|
|
| bamze написа: | При вкл. от захр. за момент се появяват вторични напрежения и умира на 0.При подаване на 15 в.от външен за захранване на видео проц. си му работи всичко със стабилни 110 в. от негово захр.Имах съмнения за повишена консумация на видеото и това да гаси захранването ама не е. Състава е M37212M6-116SP ,TB1226BN, STRF6653 (първо от него започнах със смяната му ) |
Имаше един модел на JVC, на който детската му болест беше стабилизатора на 8 волта, захранващ видеото. Виж около видеопроцесора дали има един малък стабилизатор на 8 волта и ако има - направо го смени със стандартен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Окт 11, 2005 13:11 Заглавие: |
|
|
По -нов модел е този.На ония им светваше таймера отпред кога се скапе 8в.На този и двете захранвания на видеото са от основното захранване.Едното през резистор и ценер а другото през 7909
Последната промяна е направена от bamze на Вто Окт 11, 2005 13:13; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Окт 11, 2005 13:13 Заглавие: |
|
|
Смени отрона и SE-то. Може за момент да вдига напраженията и да сработва защитата на STR-а . _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Окт 11, 2005 13:17 Заглавие: |
|
|
Извинявам се,но нещо не ми е ясно,на St by напреженията трябва да са в норма,така ли е?Сменете С924,С945,С946,С972 _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Окт 11, 2005 18:01 Заглавие: |
|
|
| Малко късно се включвам.Оказа се C945 1000/16.На мерене и на вид си е без забележки , но си е скапан.Закривам темата :oops:Тв. въобще не стигаше дo st.by |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|