| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 11:00 Заглавие: Юност402В вертикална бяла черта! |
|
|
Проблема е следния След подмяна на ГТ906А с КТ837У се появи тази черта върху картината. Влияе се от осветеноста но не и от контраста. Широка е около 1см.Колеги даите някакви идеи? Подмених доста кондензатори но няма ефект. _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 11:04 Заглавие: |
|
|
Незнам дали е възможна тази замяна . Единия е силициев другия германиев транзистор. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 11:48 Заглавие: |
|
|
Възможна е,но трчбва да се променят стойности на кондезатори в задаващия генератор за ХО,затова сложете оргинален и няма да имате проблем. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 11:56 Заглавие: |
|
|
И ас се самнявам но при липса на оригинален...А пък това прочетох в руските форуми. Интересно че при мод 406 е направено с КТ805А но има промяна и в на4ина на връзване на транзистора които е с друга полярнос. А колкото до кондензатора оригиналния е 33нф а при КТ805 е 15нф _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 12:11 Заглавие: |
|
|
| Освен че се слага NPN транзистор се променяха някои неща в базата и в драйвера,рови още. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 12:25 Заглавие: |
|
|
Драйверния трансформатор при тези модели със КТ мисля че има различен брой навивки но никога не съм се впускал в детайли.Виж ако имаше резистор към базата поиграй с него.При нас има ГТ 906 за 2.80 лв и не се е налагала тази промяна но няма начин да не стане  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 12:25 Заглавие: |
|
|
| Рачев написа: | | Ин тересно че при мод 406 е направено с КТ805А но има промяна и в на4ина на връзване на транзистора които е с друга полярнос. |
Различен е и драйверния трансформатор. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 12:30 Заглавие: |
|
|
При NPN има резистор 9.1ом в базата а тук няма ще сложа за проба да видим какъв щее ефекта! _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rbd72 Опитен потребител

Регистриран на: 30 Юли 2005 Мнения: 310 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 12:50 Заглавие: |
|
|
Сложи оригинален(какъвто трябва да бъде)  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 13:46 Заглавие: |
|
|
| Трудна работа Рачев.Имам я нарисувана преработката,но как да ти я пратя.Най-добре си му сложи оригиналния транзистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|