| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 0:14 Заглавие: DVD NEO-HT800E |
|
|
| Моделът е с UC3842A-smd,която не работеше добре.Смених я с нормален корпус,ДВД-то тръгна и запуши резистора 22R,последователно с диода в обратната връзка.След смяната на диода и резистора,отново заработи,но пак резистора пуши.Премерих всички пасивни елементи от модула с чипа,смених полевака,електролита 47мкф. и резултат-нулев.Къде мога да купя UC3842A-smd и моля за схема,макар,че е елементарна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sigkill Опитен потребител


Регистриран на: 11 Мар 2005 Мнения: 149
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 2:27 Заглавие: |
|
|
| Следенето е през оптрона , диода и резистора захранват чипчето с около 30V(стабилизират се вътре в 3842) , може просто да е бил кофти този 3842 защото няма какво друго да товари тази верига .провери и за прекъсната писта от пиновете на ръба на това модулче към 3842. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RAI Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 260 Местожителство: SMOLIAN
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 9:42 Заглавие: |
|
|
Прекъсват и елементите-най-често кондензаторите на модулчето!
RAI |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
angele Опитен потребител

Регистриран на: 20 Окт 2005 Мнения: 323 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 10:22 Заглавие: |
|
|
Не съм запознат точно със схемата,но 22ома ми се виждат много да не е 2,2 ома?
Замерете напрежението -трябва да е над 13,3-14 волта,но не повече от +18волта
Ако е около 12волта е нормално да пуши,защото тогава Уц3842 харчи в пъти повече ток _________________ Az sam |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 10:40 Заглавие: |
|
|
На времето анлоговите сателити бяха с 3842 до колкото си спомням от 300волта през около 200ком се захранва на 7кр .без високоволтовия транзистор там трябва да пулсират около 13волта .и на изнода на чипа да имаш атака .слагаш транзистора и след тръгване на процеса на 7кр трябва да доиде наистина около 18волта а не 30волта .Между другото голяма част от чиповете на пазара от последните партиди бяха менте и то точно тези УС купи такъв чип с каквито и да е букви отпред важни са цифрите .провери демферната верига на транзистора макар че там никога не съм имал проблем. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 11:53 Заглавие: DVD NEO-HT800E |
|
|
| С новият чип захранването е 10в.,което е малко.Днес ще пробвам с 3842В без товар на захранването,независимо,че буквата е друга.Благодаря за съветите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|