| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
аматьор Гост
|
Пуснато на: Чет Окт 27, 2005 16:25 Заглавие: TV PRINCE |
|
|
| Помогнете ми за един телевизор Prince. Неможе да се включва.Светодиода от пред светва, и като се опитам да го включа от дистанционното само угасва. Няма звук нито изображение.Отоплението на кинескопа не свети.Простете ми, но не съм голям специалист по ремонта на TV.Предварително ви благодаря за помоща. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Окт 27, 2005 16:36 Заглавие: |
|
|
Провери захранването на процесора (не това за Stby!).
Трябва да има един регулатор 7805 в корпус ТО3 и след него едни малки сини керамични кондензаторчета от по 100н които често правят мизерии.
Но ако не си много сигурен какво точно правиш - обърни се към сервиз.
Това все пак ако става дума за бълг. телевизор производство на Ворошилов? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
аматьор Гост
|
Пуснато на: Чет Окт 27, 2005 17:27 Заглавие: |
|
|
| Могат ли да се намерят някъде такива кондензатори които да не горят често? На платките има много които просто са цъфнали. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Окт 27, 2005 17:36 Заглавие: |
|
|
Не е проблем, но не ми е ясно какво точно означава това: | Цитат: | | много които просто са цъфнали |
За да "цъфнат" има друга по-сериозна причина, а не само калпави кондензатори.
Ако наистина е така и ако нямаш опит с тази техника по-добре --> сервиз. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Chelsea_69 Опитен потребител

Регистриран на: 06 Дек 2004 Мнения: 149
|
Пуснато на: Чет Окт 27, 2005 17:40 Заглавие: |
|
|
| Любезний госте,наясно ли си с тази техника?Да не си направиш някоя беля!Имам сервизното описание на туй чудо,но по-добре послушай RC,щом не знаеш къде се продават кондензатори.Не се сърди,тук сме да се питаме и си помагаме,но трябва и нещичко да се поназнайва предварително.Така и помагаме на колегите да ни помогнат! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Чет Окт 27, 2005 22:57 Заглавие: |
|
|
Със сигурност има сериозна причина за да цъфнат кондензаторите!
Аз обаче не бих правил първи стъпки в ремонта на телевизори точно с цифров телевизор,и то със такъв дефект  _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Окт 28, 2005 7:56 Заглавие: |
|
|
в сервиза при майстора се продават и сини и зелени и червени по цвят и вкус на клиента  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RAI Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 260 Местожителство: SMOLIAN
|
Пуснато на: Пет Окт 28, 2005 8:14 Заглавие: |
|
|
Този телевизор ама съвсем не е за АМАТЬОРИ!
RAI |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
swetko Нов потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 26
|
Пуснато на: Пет Окт 28, 2005 8:32 Заглавие: |
|
|
ами ако не разбираш по добре не пипаи да не стане поголяма беля
че тогава и за нас става трудно |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
аматьор Гост
|
Пуснато на: Съб Окт 29, 2005 15:19 Заглавие: |
|
|
| Вярно е, иаз много се смях за различните по вкус кондензатори.Между другото кондензатори има не само в електрониката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|