Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

BLAUPUNKT FM100-30CUS

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Съб Окт 29, 2005 17:39    Заглавие: BLAUPUNKT FM100-30CUS Отговорете с цитат

Здравейте!Тази антика проявява следния" характер":На позиций(канали) 1,3,4 и 5 липсва говор!Изображението е ОК.На останалите позиций всичко и нормално.Къде са старите майстори-или си пият ракийката вече?
Предварително благодаря за съветите!
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Нед Окт 30, 2005 14:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Едно малко допълнение към поста:проца е HD6305Y1B80P и до него има AMI87171CY.Какъв пулт му се полага?
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Нед Окт 30, 2005 14:59    Заглавие: Отговорете с цитат

На въпросните
Цитат:
позиций(канали)
какви програми има запаметени?
По отношение на пулта нещата също не са прости за тази "антика".
Потърси си пулт на VISA IR901 или IR164 (може би!)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Нед Окт 30, 2005 15:11    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
На въпросните
Цитат:
позиций(канали)
какви програми има запаметени?
По отношение на пулта нещата също не са прости за тази "антика".
Потърси си пулт на VISA IR901 или IR164 (може би!)

Каквато и програма да се запамети на споменатите 1,3,4 и 5 канал-говор няма(всичките ми програми на кабелната са с межд. 5.5MHz).При "увеличаване" на звука на споменатите канали, се чува само леко "припукване" от ВГ към горната част на диапазона.Друго впечатление,което ми направи е,че при превключване на каналите от универс. пулт,същите се превключват със закъснение-около 2 сек.

Запаметих една и съща програма на 1 и 2 канал.На 1-говор няма,на 2-говора е ОК.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Нед Окт 30, 2005 15:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Какъв универсален пулт ползваш и кой код?
(Това не е по отношение на звука.)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Нед Окт 30, 2005 15:55    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
Какъв универсален пулт ползваш и кой код?
(Това не е по отношение на звука.)

MAK 2002 maxi.Код 1192.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Нед Окт 30, 2005 16:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Потвърждавам за пултовете които написах по-горе.

По отношение на звука (ако въпросната антика поддържа и двата стандарта) има вероятност на въпросните позиции да е "запаметен" другия стандарт. Това е само предположение, иначе не виждам никаква логика в проблема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
evgevg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2005
Мнения: 1128
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Нед Окт 30, 2005 16:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма ли бутон Normal
N0,N1,N2 от там се превключваха стандартите търси го на самия телевизор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Нед Окт 30, 2005 16:50    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
Потвърждавам за пултовете които написах по-горе.

По отношение на звука (ако въпросната антика поддържа и двата стандарта) има вероятност на въпросните позиции да е "запаметен" другия стандарт. Това е само предположение, иначе не виждам никаква логика в проблема.

Благодаря за пултовете!Пак говорих с клиента и ми каза ,че проблема се е появил спонтанно,без външна намеса.Ако все пак си прав в предположението си за запаметяване на позиций 1,3,4,5 на говор с друг стандарт,има ли някакъв начин за намеса или ...Между другото настроих програма на позиция 4(една от проблемните),чийто звук е на 6.5(от антена) и ефекта е същия-говор няма.
P.S. За 6.5 е монтирана приставка.
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Нед Окт 30, 2005 18:46    Заглавие: Отговорете с цитат

evgevg написа:
Няма ли бутон Normal
N0,N1,N2 от там се превключваха стандартите търси го на самия телевизор.

Няма такъв бутон.Благодаря ти все пак!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals