| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Ное 13, 2005 15:19 Заглавие: Samsung CW-28D83N шаси KS3A, периодично потъмнява картината |
|
|
Samsung, шаси KS3A, с включването картината потъмнява за 4-5 секунди до тъмен екран след което блесва в бяло и пак постепенно за 5-6 сек потъмнява и това се повтаря отново и отново. Звук - нормален. Не е от отопление , нито от ускоряващо напрежение, трите цвята са перфектни, с осцилоскоп се наблюдава как размаха на трите пушки намалява и се появява със скок. Приемам идеи. Дъмп нямам, макар че едва ли е от него но не пречи да се опита. Захранващи напрежения в норма без промяна.Насочвам се към видеоусилвателя но е доста скъп за купуване само за проба. Дано някой от вас да е имал подобен дефект и ме насочи!
Последната промяна е направена от pamporov на Нед Ное 13, 2005 20:59; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Ное 13, 2005 15:54 Заглавие: Re: Samsung CW-28D83N шаси KS3A, периодично потъмнява картин |
|
|
| pamporov написа: | | Samsung, шаси KS3A, с включването картината потъмнява за 4-5 секунди до тъмен екран след което блесва в бяло и пак постепенно за 5-6 сек потъмнява и това се повтаря отново и отново. Звук - нормален. Не е от отопление , нито от ускоряващо напрежение, трите цвята са перфектни, с осцилоскоп се наблюдава как размаха на трите пушки намалява и се появява със скок. Приемам идеи. Дъмп нямам, макар че едва ли е от него но не пречи да се опита. Захранващи напрежения в норма без промяна.Насочвам се към видеоусилвателя но е доста скъп за купуване само за проба. Дано някой от вас да е имал подобен дефект и ме насочи! |
Що да е скъп видеоусилвателя? Какъв е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Нед Ное 13, 2005 16:35 Заглавие: |
|
|
На два такива ТВ смених ТНО,заради ускоряващо напрежение,но при вас то е ОК.Вижте С-то от К на крайния,през което вземат импулс. _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Ное 13, 2005 18:01 Заглавие: Re: Samsung CW-28D83N шаси KS3A, периодично потъмнява картин |
|
|
| Tokio написа: | | Що да е скъп видеоусилвателя? Какъв е? |
VDP3120P |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Ное 13, 2005 18:26 Заглавие: Re: Samsung CW-28D83N шаси KS3A, периодично потъмнява картин |
|
|
| pamporov написа: | | Tokio написа: | | Що да е скъп видеоусилвателя? Какъв е? |
VDP3120P |
Това е видеопроцесор, който наистина е скъп. Извинявай, не съм те разбрал правилно. Помислих, че става дума наистина за видеоусилвателя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Ное 13, 2005 20:54 Заглавие: |
|
|
Благодаря на колегите които се отзоваха на повика ми за помощ, оказа се студени спойки на куплунгчето което свързва шасито с платката на кинескопа, предполагам някоя обратна връзка.
Специални благодарности на г-н Коцев! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|