| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Сря Ное 17, 2004 1:55 Заглавие: hp 1100 |
|
|
Колеги,нужна ми е схема-НЕ ОПИСАНИЕ на лазарен принтер hp1100
Проблемът е в това,че са прекъснали два резистора на захранващата част от платката с надпис 952 върху всеки резистор,но като ги измервам не показват данни нито като резистори,нито пък като кондензатори.Те са черни на цвят,плоски и с радиални изводи.Около тях има 6 бр.диоди,които при измерване и в двете посоки не показват нищо,сякаш са прекъснали.Ефектът при включване е само индикация за вкл.уред,а трябва да се чува превъртане на вала за подаване на хартията и принтера остава в готовност.Точно това превъртане на вала го няма и мига третия светодиод за грешка в принтера.Моля за компетентна помощ.Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rusin Опитен потребител

Регистриран на: 18 Авг 2003 Мнения: 306 Местожителство: Stara Zagora
|
Пуснато на: Сря Ное 17, 2004 10:01 Заглавие: |
|
|
Здравей колега,
щом имаш захранване за светодиода и ти дава грешка значи захранвне има и проблема е другаде. Виж тези валове как са зацепени и дали няма нещо в тях често се зацапват от самия тонер . В момента ползвам НР1100А и от опит мога да ти кажа че не е особенно сполучлив дава разни грешки при принтиране и си мисля че нещо може да е от паметта-провери там ако с механиката всичко е наред . Виж двигателчето, което върти вала - може да е "здало багажа" . УСПЕХ и пиши какво е станало ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Сря Ное 17, 2004 19:51 Заглавие: hp 1100 |
|
|
| Благодаря за съветите колега утре отново ще се заема с принтера,до преди 2 дена беше на ремонт в компютърна къща и не успяха да го ремонтират.Ще опитам сам и ще пиша. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rambo_jit Гост
|
Пуснато на: Пон Ное 14, 2005 17:45 Заглавие: Re: hp 1100 |
|
|
Някои ако може да ми каже каква е IS на захранжането на HP 1100/c4224a 110V. Мисля че е STR-Z2752, ма в тая серия са от STR-Z2751 do str-z2757.
Благодаря ви предварително!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Пон Ное 14, 2005 18:03 Заглавие: hp1100 |
|
|
| Не мога да отговоря за чипа,щото вече година стои в един сервиз на Canon и още не е оправен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ILIAN Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 281 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Ное 14, 2005 21:17 Заглавие: |
|
|
| Веско , ако мига третия светодиод,според сервизното :"Document scan engine error" - "Unplug the printer,remove and reattach the laser scanner,and then replug the printer.Replace the document scanner unit" |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Пон Ное 14, 2005 22:33 Заглавие: hp1100 |
|
|
| Ще си отбележа това в сервизното и ще го споделя с майстора.Благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|