Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ВИРУСИ ИЛИ НЕЩО ДРУГО ???
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Пет Юни 04, 2004 12:55    Заглавие: ВИРУСИ ИЛИ НЕЩО ДРУГО ??? Отговорете с цитат

Продължавам периодически да получавам писма на имейла си от участници от форума които въобще не са ми пращали нищо.Писмата са кратки с прикачен файл и парола за отварянето им. Естествено не ги отварям и ги трия. Моля администратора или други компетентни колеги да ми обяснят това вирус ли е и какъв е механизмът му на разпространение.Благодаря на всички предварително.
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Юни 05, 2004 10:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали е вирус или троян, все тая - вредна програма. Повечето от тях се разпространяват като сканират за E-mail адреси в компютрите и се саморазпращат БЕЗ знанието на собственика на заразения компютър. Други сканират мрежата за незащитени компютри, отворени портове и т.н. Такива гадини са особено много по LAN поради бързата връзка между компютрите в мрежата. Развъждането става особено много в компютри с WinXP без SP и critical updates, а също и такива които не ползват защитни програми като антивируси и firewall. Тъй като винаги ще има потребители, които не се грижат за собствената си безопасност, нехаещи и начинаещи остава въпроса за личната "хигиена". Тук вече съм написал да не си обявявате явно адресите или при нужда да заменяте @ с #, $ или нещо подобно. Основно правило е да не отваряте неизвестни прикачени файлове, дори когато подателя ви изглежда познат.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Съб Юни 05, 2004 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за изчерпателния отговор.Остава наистина правилото да продължавам да не отварям прикачените файлове. Успех.
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gogo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Май 2004
Мнения: 267
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Юни 17, 2004 9:07    Заглавие: da Отговорете с цитат

и аз имам същия проблем ...например получавам писма с прикачени файлове от подател [email protected]
но вече си блокирах този адрес и не получавам повече писма от него Rolling Eyes
_________________
Няма човек който да не зависи от електрониката
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Юни 17, 2004 22:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Най често адресите са реални откраднати от вирус от адресната книга на жертвата. Не е задължително да те е ударил вирус за да се прати писмо и не е задължително писмото да е излязло от твоето PC. Има си начин как да пратиш вирус с подателско име (на майла) каквото ти дойде на акъла или дори видяно от форум примерно Laughing стига да знаеш на кого го изпращаш. Това се прави най често като имаш зъб на някой и му пращаш писмо от името на друг негов познат - така шансовете за успех са много големи, а какво ще има вътре си е творческа фантазия. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 21:45    Заглавие: Отговорете с цитат

cdi написа:
Най често адресите са реални откраднати от вирус от адресната книга на жертвата. Не е задължително да те е ударил вирус за да се прати писмо и не е задължително писмото да е излязло от твоето PC. Има си начин как да пратиш вирус с подателско име (на майла) каквото ти дойде на акъла или дори видяно от форум примерно Laughing стига да знаеш на кого го изпращаш. Това се прави най често като имаш зъб на някой и му пращаш писмо от името на друг негов познат - така шансовете за успех са много големи, а какво ще има вътре си е творческа фантазия. Wink

мда-а-а-а-а Cool много е лесно с...
и моята поща в abv.bg се пълни редовно с писма за грешки
че съм имал постоянна грешка и т.н. и все има прикачен файл Idea
обикновено с грешно разширение например *.uncnown , но те са все от администратора Shocked . И ще им пиша вече, че ми писна и на мен:


This message was undeliverable due to the following reason(s):

Your message could not be delivered because the destination server was
not reachable within the allowed queue period. The amount of time
a message is queued before it is returned depends on local configura-
tion parameters.

Most likely there is a network problem that prevented delivery, but
it is also possible that the computer is turned off, or does not
have a mail system running right now.

Your message was not delivered within 5 days:
Mail server 80.151.8.85 is not responding.

The following recipients did not receive this message:
<[email protected]>

Please reply to [email protected]
if you feel this message to be in error.

е сигурно наистина има грешка, причинена от вируса който се опитва сам да се разпространява, но се получават редовно тези писма. И има изпратени от хора и пише също, че има грешка. Ако някой види подобно писмо изпратено от slav4o_1#abv.bg то вероятно е вирус и може да постне съдържанието му. Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003
Мнения: 768
Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Вто Окт 19, 2004 0:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз вече видях в пощата си вирус с моя пощенски адрес все едно сам съм си пратил вирус - то бива нахалство ама чак пък толкова Laughing
То няма и кой да дириш за това с маскиран подател. Внимавайте колеги особенно ако писмото е на английски. За по сигурно като си пращате писма помежду си си драсвайте по някой ред на български за да се знае че подателя сте все пак вие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Окт 19, 2004 6:05    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз вчера имах два такива от Пампоров и Фишев.Направо ги изтрих защого мисля че не са от тях.Може би трябва да се разберем когато действително си пращаме писма как да се разпознаваме.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Вто Окт 19, 2004 7:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда, наистина не съм пращал писма!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Окт 19, 2004 8:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Коцев и ти ми пращаш писма постоянно явно заразата е повсеместна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov