Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Моля за съвет за монитор
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Дек 22, 2005 3:17    Заглавие: Моля за съвет за монитор Отговорете с цитат

Колеги, решил съм да си направя подарък един 19 инчов TFT (LCD) монитор за Коледа. Бихте ли ме посъветвали каква марка и модел да си купя? Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil Evtimov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005
Мнения: 277
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 22, 2005 13:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Това вече е разисквано тук :
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=8860&topicshow=Консултация%20при%20закупуване%20на%20LCD%20MONITOR? Smile
_________________
Когато гледам , виждам !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Дек 22, 2005 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Emil Evtimov написа:
Това вече е разисквано тук :
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=8860&topicshow=Консултация%20при%20закупуване%20на%20LCD%20MONITOR? Smile

Emil Evtimov, благодаря !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dvi5
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Юни 2005
Мнения: 13
Местожителство: CH

МнениеПуснато на: Пет Дек 23, 2005 0:56    Заглавие: Отговорете с цитат

ползвам ACER AL 1901 повече от година , като монитора работи непрекъснато,без да включва standby.нямам никакви проблеми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Пет Дек 23, 2005 8:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Една препоръка от мен, ако позволиш Very Happy , Гледай да има цифров вход, DVI, и видео картата ти също. Така се избягва двойното конвертиране на сигнала и оттам загуба на качеството.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
soundMAN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2004
Мнения: 235
Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Пет Дек 23, 2005 14:56    Заглавие: "Tokio" и DVI конектор... Отговорете с цитат

pamporov написа:
Една препоръка от мен, ако позволиш Very Happy , Гледай да има цифров вход, DVI, и видео картата ти също. Така се избягва двойното конвертиране на сигнала и оттам загуба на качеството.




Laughing Дааа... ,но "Tokio" едва ли ще седне да играе на "бързи" игри или ще започне да се занимава с предпечатна фотообработка... .Така,че нека погледне на нещо с по-голяма гаранция,време за реакция < 16 мс,та дори и <20 мс са достатъчни закупено от сериозна фирма с утвърдена гаранционна и следгаранционна поддръжка.Пък 60-70-...-100-те лева разлика съм сигурен,че добре ще ги оползотвори.Това е моята основна насока в конкретният случай.Тя би се променила ако думата имат и малките наследници на "Тokio".Успех в избора!

ПП. Преди 15-ина дена закупихме 20-ина LCD-та - 19" Samsung SyncMaster 913N... Без DVI са и не открихме съществена разлика с двата модела с такъв конектор.Не бях ограничен в цената и респективно в избора си !!! Мониторите са за гейм зала.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Пет Дек 23, 2005 16:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Двойното конвертиране от аналогов в цифров и обратно влошава качеството на сигнала, появяват се разни черти и сенки, не че ще играе на игри, за игрите е от значение бързодействието на матрицата , а това не се влияе от това дали сигнала е цифров или аналогов, така мисля аз пък може и да не съм прав.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пет Дек 23, 2005 18:45    Заглавие: Отговорете с цитат

pamporov написа:
Двойното конвертиране от аналогов в цифров и обратно влошава качеството на сигнала, появяват се разни черти и сенки, не че ще играе на игри, за игрите е от значение бързодействието на матрицата , а това не се влияе от това дали сигнала е цифров или аналогов, така мисля аз пък може и да не съм прав.

Утре ще си купувам монитора, още не съм решил какъв ще бъде, но ще решавам на място. Ще го взема с време на реакция <10 мс и ще гледам качеството на картината да е добро. Със сигурност няма да е Самсунг, защото купих два нови 17 инчови монитора от тази марка, и двата ми дават дефекти. Единия си променя вертикалния размер сам, а на другия се появяват едни хоризонтални сиви черти, а още са в гаранция.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_ANEV
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Окт 2003
Мнения: 1409
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Дек 23, 2005 21:42    Заглавие: монитор Отговорете с цитат

по мое скромно мнение LG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Дек 25, 2005 0:21    Заглавие: Re: монитор Отговорете с цитат

G_ANEV написа:
по мое скромно мнение LG

Точно LG ми препоръчаха в една компютърна фирма и го купих.
19 инча, TFT LCD, време за реакция 8 ms, цена 640 лева. Добре работи, фокуса му е по-зле от нормалните монитори, но предполагам, че това е нормално.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov