| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kableman Опитен потребител

Регистриран на: 27 Авг 2005 Мнения: 194 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 17:44 Заглавие: ПОМОЩ ЗА ТРАФ |
|
|
| Колеги,моля ако някой знае,да каже какви са изводите на вторичната намотка(комбинация от изводи)за да се получи напрежение 220+-5 волта.На първичната намотка знамкъде е входа за 220 волта.Трансформатора е от телевизор "Електрон 714д"-старите руски щайги.Инфо за трафа-CT310. Сериен номер-14233-69.ИДЕЯТА Е ДА ГО ПОЛЗВАМ ЗА РАЗДЕЛИТЕЛЕН ТРАНСФОРМАТОР 220/220. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 18:33 Заглавие: |
|
|
Разгледай из руските сайтове за схемата на телевизора и виж там.Пък и с омметър можеш да определиш коя е първичната и да измериш напреженията на останалите намотки.Ако не си сигурен,включи трафа през предпазител 1А. _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 19:08 Заглавие: |
|
|
Обаче трябва да си наясно,че вторичните които са за анодни напрежения и можеш от тях да докараш 220 волта са с тънка жичка и май максимума,който можеш да получиш е 70 мА
http://audioportal.spb.ru/diy/pwr_trans2.djvu |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 20:46 Заглавие: |
|
|
| Здравей!Какво ще разделяш с този траф?И защо държиш на тези +/- 5 %,при полож.,че напреж. в мрежата никога не ти гарантира такъв малък толеранс. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 21:23 Заглавие: |
|
|
Утре от 9 до 12часа ще съм в сервиза си .Прати ми съощение имам схемата да я сканирам и пратя.но така както си мисля малко зор ще стане.Зависи за каква цел ти трябва това напрежение _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 21:27 Заглавие: Re: ПОМОЩ ЗА ТРАФ |
|
|
коцев, целта е написана:
| kableman написа: | | .ИДЕЯТА Е ДА ГО ПОЛЗВАМ ЗА РАЗДЕЛИТЕЛЕН ТРАНСФОРМАТОР 220/220. |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 21:36 Заглавие: |
|
|
Да това го видях но зависи какъв товар ще включва след него .Ако рече да включва телевизор няма да стане но ако е нещо лампа или уред с малка консумация но да е разделен от мрежата би могло  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kableman Опитен потребител

Регистриран на: 27 Авг 2005 Мнения: 194 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 22:25 Заглавие: Re: ПОМОЩ ЗА ТРАФ |
|
|
Колеги,мисълта ми беше такава,че може би доста хора от вас ползват такъв траф на работното си място,не само за да не ги бие ток .Не ми е необходима абсолютна точност както бях написал на "U".Казаха ми че такъв траф става,но не съм имал време да му търся изводите на вторичната намотка.Като го гледам така е между 250/300W. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kableman Опитен потребител

Регистриран на: 27 Авг 2005 Мнения: 194 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 22:39 Заглавие: Re: ПОМОЩ ЗА ТРАФ |
|
|
| Може и да греша че трафа е от електрон 714, извиняваите ако сам подвел някого. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 22:52 Заглавие: |
|
|
kableman, това дали има д или не е най-малкия проблем.
Тази буква при руските телевизори от това поколение означава само дали "тунера" му има дециметров (U) обхват.
Мощността на трафа е оразмерена като цяло и не може да я постигнеш като използваш две или три намотки от него (само) особенно ако пък и те са намотани с различна "тел" (диаметър) макар сумарно и да дават необходимото ти напрежение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|