| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Чет Яну 05, 2006 12:29 Заглавие: Телевизор PHILIPS 25PT825A/00 |
|
|
Колеги, пробелма на този телевизор е следния:
Телевизора е с две импулсни захранвания. Едното е за да се поддържа захранване на просецора и платката на захранването, а другото държи телевизора.
Първото захранване си работи. При подаване на команда от дистанционното за включване се подава импулс към платката на захранването и тя трябва да пусне захранването. Обаче се чува само едно "пук" във говорителите. За малко захранващия блок се включва вдига до напрежение 45 волта и пак изключва.
Когато откача веригата на 145 волта към ТХО захранването тръгва и вдига 145 волта, след което нормално си изключва пак тъй като телевизора не е тръгнал и няма кой да подаде сигнал на платката на захранването, че всъщност работи.
Понеже имам същия телевизор, само че с малко по голям екран направих опит със неговата платка на захранването да пусна повредения, но пак нищо не стана.
При разкачен товар към ТХО и включена 220v лампа за товар захранването изобщо не реагира.Т.е не държи на товар.
Нямам схема на това чудо и вече 3 дена се мъча с него и нищо.
Ако някой има схема или идея от къде може да е проблема нека пише.
От сега казвам, че всички кондензатори около захранващия блок са проверени, платката също работи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Чет Яну 05, 2006 13:13 Заглавие: |
|
|
Шасито е FL4.16
По късно ако не намериш ще потърся и ще ти пратя. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Чет Яну 05, 2006 13:26 Заглавие: |
|
|
Мисля че е ТХО, на Philips им е слабото място. Наскоро сменях. Подай на ТХО през лампата и виж с осцилоскоп импулса. Трябва да тръгва за секунда - две, времето е достатъчно. Има проходно дроселче. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Чет Яну 05, 2006 13:50 Заглавие: |
|
|
Не не е от ТХО. Когато откача веригата към ТХО захранването подава 145v. Когато при разкачено TXO сложа лампа за товар и захранването пада и не вдига повече от 10V.
Пробвах същия експеримент на моя телевизор, който си работи и се оказа, че лампата, която слагам за товар там светва за 2 секунди.
Проклетото захранване не държи товар.
Но без схема едва ли ще се оправя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sezo Опитен потребител

Регистриран на: 17 Май 2005 Мнения: 235
|
Пуснато на: Чет Яну 05, 2006 14:43 Заглавие: |
|
|
| Телевизора с tda8385 ли е |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Яну 05, 2006 14:57 Заглавие: |
|
|
| Това шаси има сумати защити трябва даги провериш всичките. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Чет Яну 05, 2006 15:04 Заглавие: |
|
|
В крайна сметка излезе, че захранването държи. Проблема е някъде около или от ТХО. Ще паразмишлявам малко и ще видим.
Като подам през лампа на ТХО за около секудна се появява някакъв слаб импулс и после изчезва, след което лампата започва да свети силно.
Последната промяна е направена от ivo1 на Чет Яну 05, 2006 15:06; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mincho1959 Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 353 Местожителство: pomorie
|
Пуснато на: Чет Яну 05, 2006 15:05 Заглавие: Телевиэор PHILIPS 25PT 825A/00 |
|
|
Колега,по всяка вероятност эахранването е блокирано по PROT шина.Эатова прекъсни пистата към pin 1/L 10 на вертикалната платка на эахранването и ако всичко в ХО е в ред,эахранването трябва да тръгне. _________________ kami-el |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Яну 05, 2006 15:33 Заглавие: |
|
|
| Провери си линията Protect дали не е с висок потенциал .Линията е защита от дефект на вертикалното ,ХО липса на корекция тип E/W и други.Тя изключва захранването |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivo1 Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2005 Мнения: 242 Местожителство: В. Търново
|
Пуснато на: Чет Яну 05, 2006 16:19 Заглавие: |
|
|
Благодаря за съдействието на всички.
Проблема наистина излезе от ТХО. Намотките към крайния транзистор са окъсили и съпротивлението е 0,1 ома. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|