| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stamen_ganev Нов потребител

Регистриран на: 27 Дек 2005 Мнения: 5
|
Пуснато на: Вто Дек 27, 2005 21:10 Заглавие: телевизор toshiba |
|
|
Имам телевизор TOSHIBA 218d7s и искам да му сменя тунера с хипербандов. Рaзполагам с един GDC изводите на които са:BU,BT,BH,AGC,BL,AFC,BM,_,IF , а тези на телевизора са саответно:AGC,BU,BV,SW,VT,_,MB,IF. Възможна ли е замяната и какво е съответствието на изводите. Благодаря предварително  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Дек 27, 2005 22:37 Заглавие: |
|
|
| Не закачай антиката.Единия вход превключва вътре в тунера диапазоните и ще ти се наложи да направиш малка платка извън тунера да го замести |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stamen_ganev Нов потребител

Регистриран на: 27 Дек 2005 Мнения: 5
|
Пуснато на: Сря Дек 28, 2005 9:24 Заглавие: |
|
|
| Няма ли по-прост вариант, например хипербандов тунер аналогов на моя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stamen_ganev Нов потребител

Регистриран на: 27 Дек 2005 Мнения: 5
|
Пуснато на: Сря Дек 28, 2005 10:14 Заглавие: |
|
|
| Някой може ли да ми предложи сайт от където да си сваля схемата на TOSHIBA 218d7s. Аз лично нищо не открих. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Дек 28, 2005 11:24 Заглавие: |
|
|
| Този вход SW превключва двата метрови диапазона.Затова се прави малка доработка извън тунера .Схема и аз нямам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Сря Дек 28, 2005 11:45 Заглавие: |
|
|
| stamen_ganev написа: | | Няма ли по-прост вариант, например хипербандов тунер аналогов на моя. |
Няма прост вариант.
Освен че трябва да преработиш превключването на обхватите и механически трябва да го паснеш.
Най-лесно става с LA7910. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Сря Дек 28, 2005 22:40 Заглавие: |
|
|
| Най добре потърси по магазините същия Хипербанд защото ще имаш проблеми със спирането по програмите.Сега са от порядъка на 20лв. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Дек 29, 2005 11:59 Заглавие: |
|
|
| Правил съм няколко,намираш двете жици от процесора,с които се щракат обхватите и закачаш LA7910 с по едно кондензаторче на изходите и за обхватите |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Чет Дек 29, 2005 15:45 Заглавие: |
|
|
| yugo написа: | | Най добре потърси по магазините същия Хипербанд защото ще имаш проблеми със спирането по програмите.Сега са от порядъка на 20лв. |
И откъде ще го намери същия и да е Хипербанд  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stamen_ganev Нов потребител

Регистриран на: 27 Дек 2005 Мнения: 5
|
Пуснато на: Чет Дек 29, 2005 18:06 Заглавие: |
|
|
Най-добрият вариант е май да не го бутам. Ще гледам другия  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|