| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
rbd72 Опитен потребител

Регистриран на: 30 Юли 2005 Мнения: 310 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Яну 03, 2006 18:18 Заглавие: Hitachi CMT2141-не синхронизира ВО |
|
|
Здравейте,и за много години!!!Телевизора е лабилен вертикално,при смяна на канала застава бавно на кадър, или картината остава разделена на две.Сменени са M51339 , вертикалния чип и доста кондензатори .Схемата е доста нечетлива.Ще съм благодарен за всякакви идеи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Яну 03, 2006 20:00 Заглавие: |
|
|
Пратих ти моя схема която е задоволителна.Сега ще се поровя при руснаците и ако открия нещо ще пиша
За тоя дефект братята пишат че много от електролитните кондензатори изпускат течности и платката става електропроводима .Трябва хубаво
да се измие със спирт и почисти. Всички такива кондензатори да се сменят. .
Второ огледай АРУто и смени и там електролитите. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Сря Яну 04, 2006 22:43 Заглавие: |
|
|
| Провери за кондензатор в някои случаи танталови от порядъка на 02 - 047мф между генератора и крайнотоВО! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rbd72 Опитен потребител

Регистриран на: 30 Юли 2005 Мнения: 310 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Яну 04, 2006 22:55 Заглавие: |
|
|
Благодаря на yugo и коцев.Дефекта е както каза коцев изтекли електролити 3-4 броя.Благодаря Ви,бъдете живи и здрави  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|