| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
nikiniki Нов потребител

Регистриран на: 02 Яну 2006 Мнения: 12 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 20:47 Заглавие: Audio вход за SONY MHC-450 |
|
|
| Използвам PHONO входа да подавам аудио сигнал, като заобикалям предусилвателя и съм се вързал директно на превключвателя, реализиран с MC14052BCP. Проблема е , че звука е доста басов и с високо ниво. Дали не трябва да се направи филтър или делител преди превкючвателя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 22:00 Заглавие: |
|
|
Използвай друг вход,защото не само не заобикаляш предусилвателя,ами най-вероятно ползваш още един предусилвател. _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikiniki Нов потребител

Регистриран на: 02 Яну 2006 Мнения: 12 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 23:11 Заглавие: |
|
|
| Няма друг вход, затова го преработвам. Предусилвателя е напълно махнат( елементите). Ако има предусилвател след превключвателя, то тои ще усилва сигнала и от CD, MC и tuner. Не ми се вижда много логично, но не съм я преглеждал платката след превключвателя, мислех че направо отива на усилвателя и че сигналите са стандартни. Ако някой има схема да каже. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sigkill Опитен потребител


Регистриран на: 11 Мар 2005 Мнения: 149
|
Пуснато на: Съб Яну 14, 2006 0:02 Заглавие: |
|
|
Има схеми на т.нар. инверсни РИАА коректори , идеята им е да може да се ползва phono входа като нормален line-in(представи си че имаш рисивър и ти трябва още един вход а свички са заети с изкл. на phono-входа и че е и в гаранция ). можеше да си направиш такъв и да не скубеш платката на сони-ту .
a сигнала от чинча директно ли го подаваш на чипа ???
ако е така го раздели през кондензаторче примерно 1 - 10 мФ , след него сложи тримерче с което да си изравниш нивото от входа , примерна стойност 20Кома. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikiniki Нов потребител

Регистриран на: 02 Яну 2006 Мнения: 12 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Яну 14, 2006 9:16 Заглавие: |
|
|
| Да, директно го подавам на чипа. Ще пробвам с кондензатор и тример. Аз така подавах сигнала на PHONO преди да махна предусилвателя но звука не ми харесваше. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Нед Яну 15, 2006 11:45 Заглавие: |
|
|
| Разкачи изводите за фоно и ги вържи през кондензатори към входовете на потенциометрите за усилване и си готов. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|