| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
CEKI Опитен потребител

Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 324 Местожителство: Botevgrad
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 12:06 Заглавие: Един TV с шаси ICC5 не работи на метров обхват |
|
|
ТВ е NORDMENDE ICC5 (тунера е в една кутия на шасито)
не работи на мертов обхват ,дециметровия е ОК винаги.
Понякога метровия се появява но има едни бели звездички(снежинки
-малко),Смених ТД6316 и двата модула в тунера за UHF , VHF
без ефект вече няколко пъти съм го презапоил целия ТВ.
Когато истине определено няма метровите програми а когато
поработи или е на по топло се появяват.
Имал ли е някой такъв случай? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 14:07 Заглавие: |
|
|
| А има ли напрежение комутиращо за метровия и въобще АРУ,варикапно,захранващо , когато не работи? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CEKI Опитен потребител

Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 324 Местожителство: Botevgrad
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 14:52 Заглавие: |
|
|
избран е меровиа тунер ,има и напрежение на АРУ 8В
тунинг напрежението се променя в границите |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 15:31 Заглавие: |
|
|
| Ами смени тунера,или сложи някой всевълнов например от фунай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CEKI Опитен потребител

Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 324 Местожителство: Botevgrad
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 16:33 Заглавие: |
|
|
окза се проблема в едно филтърче прехварлящо сигнала
пробива към маса
благодаря Jivko |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|