| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 18:34 Заглавие: Lifetec-LT7095VTS (11ak19-5-085) |
|
|
| Беше му изгорял БУ2508, смених го и тръгна нормално , но при смяна на програмите или при търсене понякога си променя вертикалния размер , хоризонталния , редовата честота и др. С други думи все едно си сменя сам дъмпа. Това го прави само когато има някъкъв сигнал , като извадя антената и се въстановяват нормалните настройки. Сменял съм памет и дъмп. Струва ми се че тунера му е сменян може ли ако не е точно същия в него да е проблема.Ако зацепи на някоя програма си работи нормално докато не сменя на друга. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 18:46 Заглавие: |
|
|
| Провери захранването на процесора или стабилизатора който го формира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 18:50 Заглавие: |
|
|
Да не би да кляка B+ и да те лъже ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 18:51 Заглавие: |
|
|
| Най вероятно се обръща само тогава към паметта.При увеличена стойност на едно от 2-те съпротивления които захранват шините ,може импулсите на тях да имат леко закривяване,и се получават точно такива ефекти. Ту прочита паметта нормално ,ту не.Така че ,провери тези две съпротивления! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 19:07 Заглавие: |
|
|
Захранването на процесора е нормално +5В, утре ще поогледам електролитите . За +В не съм го гледал дали пада , но ефекта не е точно такъв сменя се и центровка, O/W даже понякога обръща графиката наопъки. Ще огледам утре съпротивленията към шината.
Благодаря Ви за насоките. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 16:17 Заглавие: |
|
|
В краина сметка се оказа дъмп. А пробвах с поне 5-6 дъмпа за точно това шаси и ефекта беше същия. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|