 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
llcoolj Нов потребител


Регистриран на: 19 Яну 2006 Мнения: 4 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 18:16 Заглавие: Схема/и на импулсен захрнаващ блок (PC захранване) |
|
|
В момента пиша курсова работа за импулсен захранващ блок, като на мен се падна са пиша за компютърно захранаване. Трябват ми схеми на импулсни блокове, но най-вече ми трябва някаква документация тъй като подробно трябва да обясня дейстието на импулсния захранващ блок. Тъсих в гугъла, но не намерих нещо кой знае какво на тази тема. Предимно търсех информация на български, защото не знам английски или друг език. Аз самия намерих две схеми на захранвания и малко документация, но ми е твърде малко и недостатъчна. Зададени са ми следните данни за захранването.
Ui=220V f=50Hz Ui≤20% Uо1=12V Io=6A ^Io≤2% Uo2=9V Io2=2A ^Uo≤0.2%
Ако някой може да ми помогне с нещо ще съм му много благодарен.
П.С. Много добър форум между другото, досега не знаех за него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 19:09 Заглавие: |
|
|
Това са схеми на захранващи блокове сортирани според елементите използвани в тях:
http://www.telemaster.ru/shema/
А ако това в атача върши работа мога да го пратя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
llcoolj Нов потребител


Регистриран на: 19 Яну 2006 Мнения: 4 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 19:56 Заглавие: |
|
|
| Благодаря за линка, но и аз намерих няколко които биха ми свършили работа. Но сега много ми трябват някакви по-подробни обяснения относно това как работи на блока. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 12:26 Заглавие: |
|
|
| виж във списание"Техника и ремонт"-издание мисля,че беше на Пасат в брой 1/2000г;1и2на 2001г |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|