| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pingor4e Нов потребител


Регистриран на: 15 Фев 2006 Мнения: 5 Местожителство: софия
|
Пуснато на: Сря Фев 15, 2006 18:40 Заглавие: проблем с rgb на tv samsung |
|
|
| предварително се извинявам ако темата не е за този раздел! Открих подобен проблем във форума но няма никакво решение на проблема и затова реших пак да пиша. телевизорът е samsung cw-29M066v и dvd player pioneer dv-2850-s при връзка с scart кабел и двд-то е настроено на rgb при пускане на тв, когато двд-то е изклю4ено няма картина, а само звук. Пробвах с друк кабел пак е така. пробвах двд-то на друг тв няма проблем. махнах 8-ми крак на скарта и стана по-лошо има пак звук, но се появява зелен екран(при гледане на тв). Когато двд-то е настроено на av сигнал няма проблем. Моля някой ако има представа какво става да кайе, 4е ве4е незнам какво да правя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Фев 15, 2006 18:57 Заглавие: |
|
|
| Откачи 16 крак на кабела и кажи какво става? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Фев 15, 2006 19:25 Заглавие: |
|
|
Определено темата ти не е за този раздел  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Фев 15, 2006 21:10 Заглавие: |
|
|
| махнах 16 крак на скарта и сега ве4е имам картина на тв, когато двд-то е изклю4ено, но картината при включено двд не е както преди при rgb сигнал а ми си дава все едно че е включено на видео.не се усеща промяна картината както при вкл. rgb. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Фев 15, 2006 21:39 Заглавие: |
|
|
До тук - добре, нормално е (ако съм разбрал правилно написаното).
Погледни това http://www.hardwarebook.net/connector/av/scart.html
и ако не ти се прояснява ситуацията, носи телевизора за ремонт.
(Ако все пак DVD-то при същата постановка на друг телевизор работи нормално).
P.S.И се опитай да използвaш препинателните знаци по предназначение, а и главните букви (там където трябва), че малко трудно се разбира написаното. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pingor4e Нов потребител


Регистриран на: 15 Фев 2006 Мнения: 5 Местожителство: софия
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 10:49 Заглавие: |
|
|
Ситуацията от прочетеното не ми стана ясна. Разбрах само, че
телевизорът ми е за ремонт. Може ли само да ми кажете, точно каква е повредата, защото тв-то е само на 6 месеца, а с последния си телевизор имах големи проблеми с телевизионния техник в квартала. Освен това е много голям и ще ми е трудно сама да го занеса на сервиз, а много искам да разбера какво му има. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 11:11 Заглавие: |
|
|
| След като твърдиш, че същото DVD работи нормално на друг телевизор, премери все пак какво идва от DVD-то на 16 крак. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pingor4e Нов потребител


Регистриран на: 15 Фев 2006 Мнения: 5 Местожителство: софия
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 11:57 Заглавие: |
|
|
| DVD-то наистина си работи перфектно на друг телевизор. Понеже нямам с какво да измеря какво идва от 16 крак на dvd-то мисля да оставя проблема така (макар, че много ме е яд и сигурно няма да го изтрая дълго и ще го занеса на ремонт) и ще си гледам от двд-то с другия кабел за видео сигнал и така картината не е лоша (е не е като при RGB), но се трае. Стига да няма проблеми за телевизора? Благодаря много за съветите. Ако измислите нещо друго, с което аз сама мога да си оправя проблема пишете ми!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 13:59 Заглавие: |
|
|
Ха жена във Форума .Момчета трябва да се напием по повода това е голяма рядкост.Да не и е уруки може и майстор да стане  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pingor4e Нов потребител


Регистриран на: 15 Фев 2006 Мнения: 5 Местожителство: софия
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 14:24 Заглавие: |
|
|
| Какво му е странното, че сам жена и пиша в този форум? А майстор ще стана, ако отворя още някой и друг телевизор, защото на стария му знаех проблема и сама се разправях с него. А сега ако може да да оставим въпроса, че сам жена и ако може помощ по темата!!!Моля! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|