| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 21, 2006 15:03 Заглавие: D/K във JVC AV-29TH3ENB |
|
|
| Колеги някой правил ли е звук по нашия стандарт за този модел. Проблема е ,че нямам оригинално дистанционно ,приставка на 58 пин на MSP3410 не става ,МЧУ-то е със TA8865 , която според описанието има FM детектор само на 5.5MHz ,ако някой е направил успешно това упражнение ,моля да сподели! Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
интермаш Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005 Мнения: 469 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 21, 2006 15:43 Заглавие: Труден "звук" |
|
|
Колеги,
искам да се възползувам от случая и да попитам;
ако някой знае,нека каже, от къде мога да си доставя цял звуков
канал,който взима сигнала от тунера и усилен и детектиран се
включва в НЧУ.Виждал съм отдавна такава, с две ИС: ТДА-2545 А
и ТДА-2460-2.Мои полски колеги я вграждаха в случаите,когато нищо
друго не ставаше за въвеждането на стандарта 6,5 мхц.Това най-често
се случваще с видеомагнетофони от неевропейски производители.
Наричаха я "фония раздзелона" - ще рече "отделен звук". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Вто Фев 21, 2006 15:45 Заглавие: |
|
|
| а смени ли paf филтъра преди да сложиш преставката?-пробвай-трябва да стане |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Фев 21, 2006 16:10 Заглавие: |
|
|
интермаш, наистина ли питаш това:
| Цитат: | от къде мога да си доставя цял звуков
канал,който взима сигнала от тунера и усилен и детектиран се
включва в НЧУ |
Тук му викат "квазипаралелна приставка" звук. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Фев 21, 2006 16:19 Заглавие: |
|
|
Според мен с нея няма как да не се получи  _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
интермаш Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005 Мнения: 469 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 21, 2006 16:30 Заглавие: Ре: |
|
|
| Да, РС, точно за това става дума.Не знаех,че така я наричат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Фев 21, 2006 19:51 Заглавие: Re: D/K във JVC AV-29TH3ENB |
|
|
| ELP написа: | | Колеги някой правил ли е звук по нашия стандарт за този модел. Проблема е ,че нямам оригинално дистанционно ,приставка на 58 пин на MSP3410 не става ,МЧУ-то е със TA8865 , която според описанието има FM детектор само на 5.5MHz ,ако някой е направил успешно това упражнение ,моля да сподели! Благодаря! |
Аз преди доста време брах ядове със D/K стандарта на един 29 инчов JVC. Реших проблема по малко странен начин, но стана добре. потърси темата, там съм описал всичко. Дано да ти свърши работа.
Успех !!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 21, 2006 21:23 Заглавие: |
|
|
| Относно ПАВ филтъра ,за звука е отделен ,пише 33 МХц ,предполагам ,че не е там проблема. Tokio прочетох твоята тема и като гледам много ми прилича на моя случай ,само че твоя е бил 25 инчов ,утре ще опитам да шунтирам входния кондензатор на 58 пин на MSP3410 дано да имам късмет ,иначе обяснение на ефекта не мога да измисля! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Фев 22, 2006 13:44 Заглавие: |
|
|
| Темата още е висяща ,по метода на Токио нищо не стана,само малко намаля шума ,но звук не се появи. Чакам още идеи. Варианта с квазипаралелна платка + конвертор 6.5/5.5 е доста сложен ,дали е единствено решение? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Фев 22, 2006 14:44 Заглавие: |
|
|
| Сменяй пафа братко,с квазипаралелна винаги остава едно гадно шополене,аз съм заменял звуков такъв с цял.Виж дали самата приставка е добра.Понякога нивото е ниско,тогава разделям филтрите и на входния слагам предусилвател с един транзистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|