| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 18:23 Заглавие: PHILIPS 14GR1221 |
|
|
След смяна на ТХО с някакво измислено, ефекта е като на снимката. Никога не съм имал проблем с тия ТВ. Кондезаторите са проверени. Може ли да е от ТХО. На мен така ми се струва ?
http://mitachi.moifoto.ru/6284/f91110 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 18:52 Заглавие: |
|
|
Може и това да е но по ми прилича на проблем във ВО.От къде се храни-погледни захранващото как е _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 18:58 Заглавие: |
|
|
| Добре е , кондезаторите ги проверих, а и захранването на вертикала изглежда перфектно . Около 26в. по осцилоскоп, като на нормален ТВ. Утре ще го захраня от външен источник , ама не е от него. Толко да не мога да позная едно криво напрежение на вертикал, не ми се вярва ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Louiville Опитен потребител


Регистриран на: 03 Ное 2005 Мнения: 132
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 19:21 Заглавие: |
|
|
Виж кондензатора на захранването на видеоусилвателите !Успех _________________ Lust(Похот),Gluttony(Лакомия),Greed(Алчност),Sloth(Леност),Wrath(Гняв),Envy(Завист),Pride(Гордост)!The Seven Deadly Sins
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 19:37 Заглавие: |
|
|
| Видял съм го , ама ако е от него ,ефекта е тип завеса.Вертикални ивици. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 22:18 Заглавие: |
|
|
| С тези черти от средата нагоре най си прилича на кондензатор.Виж за втори електролит на 160в покрай ТХО и въобще поналожи малко С-та по изправянията. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 22:30 Заглавие: тел |
|
|
Колега имам 2 въпроса Пусна ли осцилоскоп И сменяш ли електролити или ги мериш само  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 22:33 Заглавие: |
|
|
| Тая картинка съм я виждал.Ако не е бостерен кондензатор - то е крайно стъпало според мен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 22:48 Заглавие: |
|
|
| Не съм гост а новобранец!А уж нормално се логнах!Съжалявам!Тоя ефект се получава при дефектен краен транзистор на крайно стъпало на гво(по някога) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 22:49 Заглавие: |
|
|
Аз мисля , че проблема е във верт. р-ка.
Електролитите ги сменявай,не ги налагай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|