Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ДУ - за ТВ - KARCHER CTV-6028 a VT

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Expressel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 215
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Мар 06, 2006 17:45    Заглавие: ДУ - за ТВ - KARCHER CTV-6028 a VT Отговорете с цитат

Моля за помош за ДУ ( Conel ili Pilot) за ТВ KARCHER CTV 6028 . Процесор SAA 5291PS/105 и шаси 17252 VC/FS. Благодаря предварително. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пон Мар 06, 2006 17:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитай с P1690, P3026 или FRC2043.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pepi Petrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2005
Мнения: 591
Местожителство: Vidin

МнениеПуснато на: Пон Мар 06, 2006 19:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитаи с универсиален пилот от новите с код 213.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Expressel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 215
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2006 10:07    Заглавие: Отговорете с цитат

За жалост не става . Влиза се в менютата за звук , картина, таблица на каналите и други, но в меню за настройка не. Пробвахме с десетина модела ДУ с филипс протокол, със задържане на син или жълт бутон - не става. Ако някой има други идеи Smile ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2006 10:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Expressel, ако имаш универсален Pilot напиши с кои кодове работи и някои "по-особенни" команди на кои бутони се намират.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Expressel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 215
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2006 12:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвах P1690, P1696, Vestel 2040, FRC909, FRC2043 и още други вече не помня - Червен бутон-Звукови настройки, Зелен - Настройки на картината, Жълт- таблица на каналите , син- Soure select таймер и език на някой от ДУ бутон меню вътри тези менюта. Бутон инстал на P1696 не реагира. И какви ли не комбинации други, но меню за инсталации не излиза
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2006 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Expressel, успокой малко топката.
За да стане работата - напиши с кое какво прави, а не така общо тъй като цветните бутони дето си ги споменал са с различни команди при различните пултове.
Пиши на лични.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2006 14:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема не ти е в дист. ,а
че не знаеш как да го настоиш телевизора-и аз първия път бая са чудих доде го разбера.Трябва да имаш един бутон меню дето ги мести тия четирите работи дет ги описваш едно след друго с по едно натискане-кат набараш тоя бутон тогава ша стане чак,а тези зеления,жлътия и т.н. са само за бърз достъп до съответните подменюта.Та с тоя бутон който е най-стандартния бутон MENU
от протокола RC5 или "Фотон-график" или код 1011-Виза
или Пилот 1690 или не знам как по-просто да ти го обясня,абе най-стандартния филипсов протокол който е открай време по дъртите Самсунзи,Голдстари с PCA....030 процесор хващаш му бутона меню и натискаш и задържаш 5-7 секунди докато се появи едно съвсем ново меню-меню настройки-за автоматично-след тва цъкаш още веднъш да се яви меню настройки за ръчна и действаш.Ако имаш и бял бутон още от първото меню за автоматична вадиш и АПС.Тва е,ко нещо не си разбрал-питай.
Върнете се в началото
Expressel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2005
Мнения: 215
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2006 15:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема е решен. Натиска се и се задържа бутон МЕНЮ за 3-4 сек. Номерът става само при първоначално натискане и задържане - т.е. появява се менюто за звука и след 3 сек хоп си в настройките , после пак МЕНЮ и си в ръчна настройка.Иначе бутона МЕНЮ сменя отд. менюта за звук, картина и т.н., които се дублират и от червен, зелен, жълт и син бутони. Посоченоте действия стават с П909, П2043, П2081 на Конел (с Пилот е аналогично)
Благодаря на РЦ за това , че ме накара да опиша кой бутон точно какво прави и по този начин открихме вярното решение. Благодаря и на всички съфорумци дали идея по проблема Very Happy
Хе - хе и госта го е написал, но го видях чак след като написах поста, както и да е Благодаря, дано инфото е полезно . Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals