| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 09, 2006 18:36 Заглавие: Проблем с ELITE 21ES57 |
|
|
| Колеги здравейте,ТВ ЕЛИТ 21ES57 с проц+видео+мчу ТДА9361PS/N2/5I.Проблема е че ТВ-то не тръгва,вторичните са нормални,ниски са напреженията от ТХО-то,откачих захранването на ВО-то LA78040 и апаратът тръгна на хор черта вижда се и образ.Имах под ръка едно работещо STV9302A не знам дали е аналог но реших да го сложа-ефект никакъв-ниски напрежения.Сменях и отклонителната-положението е същото.Двете схеми дали са аналози и по принцип колко трябва да е захранването на ВО-то?Приемам всякакви идеи и мнения.Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Чет Мар 09, 2006 18:41 Заглавие: |
|
|
| Смени двата кондензатора 100mf на захранването на ВО +15и -15волта трябва да тръгне от раз Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tyna Опитен потребител

Регистриран на: 08 Мар 2005 Мнения: 125 Местожителство: гр.Дряново
|
Пуснато на: Чет Мар 09, 2006 20:06 Заглавие: |
|
|
| Според датата която имам -аналози са и захранв. и на двете ИС е 24 В .Нямам конкретната схема но нали гледаш осцилограмите на входа и.. колегата е прав -смени всичките конд. във ВО а също си провери на 2 краче захранването идва ли-много често като гори ИС на ВО гори и нискоомния резистор в захр. напр. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|